Známe věk, kdy žena pociťuje nejvyšší sebevědomí: Proč je to právě toto číslo?

Kolem třicítky se většina žen začíná usazovat a uvědomovat si své směřování. Život se ustaluje a s ním se zlepšuje i vnímání a postoj k sobě samé.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Podle nové studie, která proběhla na vzorku 2000 žen starších 50 let, se zjistilo, že ideální věk, kdy je žena šťastná, spokojená a nejsebevědomější je v průměru 33 let. V tomto období má podle průzkumu množství žen váhu, která jim vyhovuje, nemají šediny či výrazné vrásky. Samozřejmě není to jen o vnější schránce, ale hlavně o vnitřním prožívání. Rovnováha, spokojenost a vyrovnanost nastává i v tomto směru.

Přečtěte si: Look v duchu kouzelné Francouzské riviéry omladí každou ženu: Tyto produkty vám na těle prodlouží léto

Důležitou roli hraje vzhled

Ačkoliv sebevědomí souvisí s celkovým vyzařováním osoby, vzezření má v naší mysli přece jen důležitější postavení. Na otázku, co se nejvíce podepsalo na jejich sebevědomí, většina žen vzpomínala na úbytek váhy, lepší kvalitu pokožky, vlasů či zubů. Dokonce více než 6 žen z 10 považují za největšího ničitele sebevědomí bad hair day, uvádí closeronline.co.uk.

Sebevědomí je součástí zdraví

"Tento průzkum poukazuje na to, jak může mít vzhled vliv na sebevědomí. Když jsme spokojené samy se sebou, děláme častěji aktivity, které přímo ovlivňují náš vzhled (např. péče o pokožku či zuby). Zvyšování sebevědomí zevnitř je proto silným nástrojem dlouhodobého zdraví - zevnitř i zvenku," vysvětluje doktorka Megan Arroll.

Mohlo by vás zajímat: Buďte chic v doplňcích jako od babičky: Tyto nyní nejstylovější kousky v šatníku své babičky

Co pomáhá zvyšovat sebevědomí?

- Dávejte si malé cíle, které dokážete splnit.

- Každý den si vyčleňte chvilku jen pro sebe.

- Pěkně se oblékejte i ve všední den.

- Myslete pozitivně a nedejte šanci negativitě.

- Buďte milé, štědré a pomáhejte ostatním.

- Vzdělávejte se v oblasti, která vás vždy zajímala.

Ano
1
Ne
1
Hlasovalo: 2

Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..