Na vánoční večírek jsem nejdříve ani nechtěla jít: Ani ve snu by mě nenapadlo, že potkám takového muže

Pracuji ve velké firmě. Spolu s kolegyněmi jsme se těšily na vánoční párty, která měla být začátkem prosince. Bohužel jsem onemocněla.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Teklo mi z nosu, začala jsem cítit bolest v krku a dolehla na mě celková slabost. Nechtěla jsem jít, protože jsem měla celý červený nos a bála jsem se, aby se mi to ještě nezhoršilo. Kolegyně na mě naléhaly, přemlouvaly mě, neboť prý beze mě to nebude ono. Nakonec mě zlomily argumentem, že to vyležím za víkend v posteli. S vidinou teplého svařeného vína jsem souhlasila.

Osudové svařené víno

Večírek se nesl v příjemné atmosféře, všichni byli přátelští a s kolegyněmi jsme se dobře bavily. Když jsem si šla vzít k baru svařené víno, narazila jsem na sympatického muže, z jehož očí sršelo neuvěřitelné dobro. Když si všiml mého hrnku s dopitým vínem, usmál se a ukázal na ten svůj. Pil rovněž svařené víno, a tak na mě promluvil. Zjistila jsem však, že je na večírku na tajňáše. Propašoval ho sem jeden z kolegů z druhého patra, protože ráno cestovali spolu na rozloučenou se svobodou. Vesele poznamenal, že ne na jeho. Z krátkého rozhovoru jsem zjistila, že se jmenuje Jakub a bydlí v malé vesničce asi 30 kilometrů od města, kde bydlím.

Přečtěte si: Půl roku jsem pokukovala po trenérovi ve fitku, teď tvoříme pár: Kdybych udělala tuto věc, už by mě nechtěl

Náhody neexistují

Téměř jsem omdlela, když řekl její název. Šlo o rodnou obec mé mámy, kde máme víkendový dům a poměrně často tam jezdíme. Nakonec jsme zjistili, že máme hromadu společných známých, jen tím, že on bývá na druhém konci, jsme na sebe nikdy nenarazili. Zbytek večera jsme strávili spolu a i když jsem vypadala hrozně, díval se na mě takovým milým pohledem, jakoby hleděl na malé štěňátko.

Mohlo by vás zajímat: Lidé se nejčastěji rozvádějí kvůli této jedné chybě: Děláte ji ve vztahu i vy?

Našla jsem svou polovičku

Večírek byl téměř u konce, ale nám se nechtělo odejít. Vyměnili jsme si na sebe čísla a od té doby jsme byli spolu v neustálém kontaktu. Protože chtěl být se mnou častěji, kvůli mně se přestěhoval do našeho města. Dali jsme se dohromady a na víkendy jsme jezdili do jeho rodné vesnice. Naše mámy se znali, takže seznamovat jsme je ani nemuseli. Všichni z nás měli radost a celá rodina se dobře bavila tím, jak jsme se poznali. Ubíhaly měsíce i roky a všechno jsme společně hravě zvládli. Věděla jsem, že jsem našla svoji polovičku. A věděl to i on.

Zásnuby jako z filmu

Jeden podzimní víkend jsme šli strávit do našeho víkendového domu. Jakub měl den volna, proto přišel do vesnice o den dříve. Když jsem přišla v sobotu ráno, uvařili jsme si čaj a pak mi měl ukázat, co se mu podařilo během pátku zrekonstruovat u nich doma. Nevedl mě však k rodičům, ale ke staré stodole, kterou jsme měli na pozemku. Bylo tam uložené dřevo. "Kam mě to vedeš? Neměli jsme jít k vaším?" Ptala jsem se překvapeně. Jakub s úsměvem na rtech řekl: "Dej mi chvilku a hned to pochopíš." Otevřel závoru na dřevěných vratech a ty se s vrzáním rozletěly do stran. Zakryl mi oči. Vešli jsme dovnitř a najednou dal dolů dlaně. Stodola byla vyzdobena jehličím, květy, světýlky a vše vypadalo neskutečně nádherně. V tom si Jakub klekl a spustil: "Míšo, jakmile jsem tě potkal, po 5 minutách jsem věděl, že jsi výjimečná. Čím víc jsem tě poznával, tím jsem si byl jistější, že takovou ženu jako jsi ty, nelze potkat na každém rohu. Kdyby mi někdo řekl, že na tom osudném večírku poznám ženu mého života, nevěřil bych mu. Nicméně, je to tak. Vím, že si to ty. Lásko, vezmeš si mě?" A už si umíte asi představit, co následovalo. Slzy, smích, pláč, neskutečné emoce a to kouzelné slůvko ano ...

Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..