Návod na balení dárků ve vintage stylu: Překvapte blízké vlastnoručně, naučíme vás to

Vánoce jsou o čase věnovaném blízkým. Ukažte jim, že jste si daly na dárku skutečně záležet. Pokud ne na jeho obsahu, tak alespoň krásným vlastnoručním balením s nádechem starých časů.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí si nad balením dárků neláme hlavu. Buď je dají zabalit někomu do dárkové služby nebo je hodí do taštičky. Pokud chcete patřit mezi vyjímečné lidí, udělejte si to všechno samy. Od vzoru na papíře až po vlastnoručně udělané dekorace balíčku. Fantazii se meze nekladou, ale stejně jako na adventních věncích, či jiných vánočních dekoracích, i při balení dárků jsou v kurzu přírodní ozdoby, jednoduchost a nádech vintage.

Přečtěte si: 5 rad, na které byste neměly zapomenout při výběru tmavé barvy do interiéru: Na 3 si dávejte největší pozor

Co budete potřebovat?

Základem je obyčejný hnědý balící papír, který najdete v papírnictví či v obchodech s bytovými doplňky. Na místo dekoračních stužek použijeme jutový provázek. Dále budeme potřebovat jehličí, větvičky s nějakými bobulovité plody, šipky nebo šiškami, ptačí pírka, cokoliv, co najdete při procházce přírodou a bude se vám to zdát vhodné. Kdo chce, může přidat například i sušené kolečka citrusů, celou skořici či badyán.

Aby balíček působil ještě svátečněji, můžete na závěr přidat vánoční kouli, rolničku či jinou ozdobu dle vašeho výběru. Vzor na papír uděláte buď pomocí razítek, které se dají koupit v obchodech s kreativními potřebami či papírnictví nebo si daný motiv vyřízněte do brambory. Razítko z brambory nebo gumu z tužky potom namočte do temperové barvy a vesele zdobte papír podle vašich představ.

Inspirujte se: Známe trendy v bydlení na podzim 2018: Ponořte se do měkkých materiálů a výrazných barev

Tip: Nebojte se nedokonalosti a rozdílnosti namalovaného vzoru. Vypadá to autenticky a je to zároveň důkaz o tom, že jste to vyrobily samy.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..