V našem manželství držím finance v rukou já: Má to však svůj skrytý důvod, proč to manželovi nevadí

Denisa je ta, která začala držet finance v rukou poté, co si vzala Ondřeje. Ačkoliv by se to nejednomu muži nelíbilo, ten Denisin nenamítá, protože oba vědí, proč to dělají.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

U jednoho šetrnost, o druhého marnotratnost

Naše čtenářka Denisa je sice vdaná za svého manžela teprve čtvrtý rok, ale spolu jsou již neuvěřitelných deset let. Jak sama přiznala se svým, dnes už manželem, příliš nespěchali, což by už dnes řešila jinak, ale to je zase jiný příběh. Již během společných let, během nichž vedli společnou domácnost, i předtím během chození, si Denisa všimla, že jí tehdy ještě přítel zachází s penězi velmi neopatrně: "Odmala jsem byla svými rodiči vedena k tomu, abych si uměla našetřit, mít zadní dvířka či pověstnou železnou rezervu. Naopak, Ondra pocházel z movitější rodiny, která mu odmala dávala v podstatě všechno. Proto nebyl pro něj problém utratit na naše jedno rande neskutečně mnoho peněz, až jsem se cítila trapně," přiznává Denisa.

Mohlo by vás zajímat: Manželka mi dala pred svadbou jeden návrh: Hoci mi nebol po chuti, nakoniec to bolo pre náš vzťah prospešné

Simulování namísto okázalosti

Během chození se mu několikrát snažila naznačit, že ona si na takové noblesní věci, restaurace a další věci nepotrpí: "Pamatuji si, že dokonce někdy jsem simulovala nemoc jen proto, abychom zůstali u mě v bytě, kde jsme si navařili večeři a povídali si. Řeknu vám, byli to vzácnější chvíle než ty, u kterých jsem někdy nevěděla překvapením co říct," objasňuje dále.

Představa o společném hospodaření s penězi

Přestože se Denisa snažila upozornit na jeho přehnané utrácení, neuspěla a nadále jí kupoval drahé věci, dárky. Když se však rozhodli, že budou spolu žít, což jí navrhl právě Ondřej, měla jasnou podmínku, že přestane s tolika utrácením: "Měla jsem jasnou představu, že se na každý měsíc budou sepisovat příjmy i výdaje, i to, že si budeme dávat společně peníze, které strhne z výplaty na jeden účet, abychom si šetřili, kdybychom si jednou chtěli koupit dům apod. Že si vždy řekneme a prokonzultujeme, kdy bude ten druhý chtít zakoupit nějakou větší položku. Prostě tak, jak jsem si myslela, že by to v partnerství mělo fungovat," dodává Denisa.

Čtěte také: V našom manželstve držím financie v rukách ja: Má to však svoj skrytý dôvod, prečo to manželovi neprekáža

Hádky pro peníze a ultimátum s žádostí o ruku

Roky však ubíhaly a Ondra nebyl schopen změnit svůj marnotratný způsob hospodaření s penězi. S Denisou se většinou hádali právě pro peníze a byl to paradox, protože ne pro jejich nedostatek, ale proto, že jich bylo dost a každý měl jinou představu o tom, co s nimi udělat. Denisa chtěla šetřit, Ondra chtěl sobě i jí dopřát každý měsíc. Pak ji požádal o ruku a plánovali svatbu. Přestože ho Denisa opravdu milovala a chtěla si ho vzít, dala mu jednoduše ultimátum, i když tím podle vlastních slov riskovala, protože si vůbec nebyla jistá jeho odpovědí. "Řekla jsem mu, že pokud si mě chce vzít, bude muset počítat s tím, že to bude fungovat podle mě, co se týče peněz. Protože jeho způsobem bychom se daleko nedostali. Chvíli sice přemýšlel, ale nakonec souhlasil," pokračuje Denisa.

Nepřehlédněte: Největší facku od života jsem dostala hned po porodu: Můj manžel se na malého ani nepodíval a oznámil mi, že je konec

Slabá chvilka i uznání pravdy

Dnes po čtyřech letech v manželství měli naspořenou docela slušnou částku na společném účtu. Dokonce se jim narodila malá dcerka a Ondra jí sám navrhl, aby si začali hledat dům namísto bytu. I to, že malé založí zvlášť účet, kde budou posílat měsíčně peníze, které bude moci jednou použít jako start do života. Vlastně celkově se jí manžel podle jejích slov po narození dcerky změnil a začal i sám myslet na zadní dvířka. "V slabé chvilce mi řekl, že mi děkuje za to, že jsem ho krotila, protože kdyby prý narazil na nějakou zlatokopku, neměl by dnes celkem nic a už vůbec ne takovou krásnou rodinu a pocit bezpečí, že se o ně dvě dokáže postarat i do budoucna," uzavírá svůj příběh naše čtenářka Denisa, která ví, že tak učinila dobře a že si nemají co navzájem s manželem vyčítat.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..