Den před Vánocemi se mi porouchalo auto: Zachránil mě přítel a to jsme ještě netušili, jaký to bude mít závěr

Dělala jsem číšnici a protože bylo přes zimu stále mnoho práce, dělala jsem i den před Vánocemi. Měli jsme mnoho lidí, zavírali jsme až nad ránem.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Chtěla jsem se před dlouhou cestou pořádně vyspat, no a co čert nechtěl, únavou jsem si zapomněla nastavit budík. Vstala jsem na oběd, sbalila jsem si věci a dárky do auta a šla jsem za zbytkem rodiny. Šla jsem nastartovat, ale auto nevydalo ani hlásek. Nic. Byla jedna hodina na oběd a mně se porouchalo auto.

Na Vánoce bez rodiny

Bylo mi do pláče. Nevzdávala jsem se a hledala jsem volná místa ve vlaku. Měla jsem smůlu, vše bylo obsazeno. Volala jsem i do servisů, ale nikdo mi to už nezvedal. Nikoho jsem nenašla, všichni už byli doma se svými rodinami, vařili a pekli, jen já jsem zůstala zaseknutá v hlavním městě. Naštěstí jsem nebyla úplně sama. Měla jsem tu přítele s rodinou. Avšak s jeho mámou jsme si napoprvé ne zcela sedly. Měli jsme menší neshodu kvůli zdravé stravě. Banalita, ale starší ročníky prostě někdy nedokáží přijmout novinky s otevřenou náručí.

Mohlo by vás zajímat: Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tahle absurdita

Zachránil mě přítel

Zavolala jsem mu a řekla, co se stalo. Řekl, že zařídí, abych mohla spolu s nimi strávit Štědrý den. Za pár minut mi volal zpátky s dobrou zprávou: "Máma se sice zatvářila trošku kysele, ale přišlo jí tě líto, a tak tě zve k nám, abys strávila Vánoce u nás. Neboj se, i když jste si na poprvé nesedly, nic není ztraceno. Kup jí plněné oplatky-grilážky, ty miluje. Přijď, kdy se ti zachce, čekáme tě," řekl Dominik do telefonu s nadšením v hlase.

Stal se zázrak

Šla jsem rychle do obchodu, koupila nějaké koláče, sušené ovoce a samozřejmě grilážky. Vybrala jsem takové od babičky, které měly bohatou náplň a vypadaly skvěle. Šla jsem se domů převléknout a utíkala za Dominikem. Všichni mě přivítali na chodbě, jen jeho matka mě pozdravila z kuchyně. Přišla jsem za ní s malou nadějí : "Děkuji, že mohu u vás zůstat, přinesla jsem vám něco na vánoční stůl. Neodolala jsem grilážkám, vypadají opravdu výborně. Jinak, pomůžu vám s něčím v kuchyni?" Zeptala jsem se pokorně. Usmála se a dala mi nakrájet věci do bramborového salátu. I spolu s Dominikovou sestrou jsme byly v kuchyni a povídaly jsme se. Po asi hodince bylo vidět, že partnerově mámě se už nechce držet ten naštvaný výraz, a tak byla najednou taková, jakou mi ji popisoval Dominik. Příjemná, komunikativní a srdečná.

Mohlo by vás zajímat: V tomhle svým dětem nikdy nelžete: Může to mít do budoucnosti dalekosáhlé následky

Náhoda či osud?

Nakonec jsme prožili spolu krásný večer, povídali jsme si různé vtipné příhody a dokonce začalo během večeře sněžit. I když mi moje rodina chyběla, byla jsem ráda, že neshody s mou možná budoucí tchyní pominuly, i když nás k tomu přivedla čistá náhoda, nebo to tak mělo být?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..