Takto se mění vaše tvář, když dlouhodobě pijete alkohol a přijímáte cukr, i v malých množstvích

Víte, za co všechno je zodpovědnýný cukr a alkohol? Zamyslely jste se někdy nad tím, co způsobuje ve vašem těle a na vaší tváři? Že ne? Tak byste to rychle měly změnit.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Věděly jste, že existuje souvislost mezi stavem vaší pokožky a trávením? Je evidentní, že můžeme pozorovat to, jak působí strava na kondici pleti. Skutečně platí, že to co tělu dáváte se projeví i na vaší tváři.

Mohlo by vás zajímat: Snídaně, které obsahují dostatek vlákniny a bílkoviny: Nejlepší pro tělo je najíst se do hodiny po probuzení

Hromadění toxinů se projeví nejdříve na tváři

A pokud si s pravidelností dopřejete cukr a přijímáte alkohol, jednoznačně se to na vás podepíše. Je dokázáno, že toxiny, které zůstávají v těle po večeři, kdy si dopřejete skleničku alkoholu, v kombinaci s koláčkům, mohou v organismu žen ve věku nad 30, přetrvávat dokonce déle než čtyři týdny. A je to patrné zejména na obličeji. Tmavé kruhy pod očima, suchá pleť, dehydratace. Přesně tak se chová pokožka, které dávkujete tyto dvě složky, byť jen v malých množstvích.

Negativa, které to způsobuje v našem těle

  • překyselení organismu
  • otok obličeje
  • zavodnění
  • kruhy pod očima
  • suchá pokožka
  • zatížení jater
  • vyčerpanost
  • únava

Tomuto se nevyhnete

Konzumace alkoholu a cukru je zodpovědná i za otoky a nafouklý vzhled. I když v menších množstvích jsou tyto účinky obvykle zanedbatelné, ve větších si určitě vybírají svou daň. Tyto nepříliš estetické projevy budou na vaší tváři i po vyloučení z jídelníčku daných složek, přetrvávat minimálně měsíc. To je totiž čas, který potřebuje pleť pro svou regeneraci. Tak co dokázaly byste si svůj život bez těchto dvou složek představit?

Přečtěte si: Co dělá s naším tělem nadměrné množství cukru? Takto přetěžujete organismus a zrychlujete stárnutí pleti

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..