Detoxikační koupel proti nachlazení a horečce: Pokud přidáte ještě tento zázrak, podpoříte více pocení

Detoxikační koupel je skvělý a přirozený způsob, jak se nejen zrelaxovat, ale i pomoci tělu zbavit se nežádoucích toxinů. Jaké přísady použít, abyste ho správně připravily a jaké zdravotní benefity to má pro vaše tělo?

Zdroj:Profimedia
Zdroj:Profimedia

Základní složkou je Epsom sůl, kterou znaly i naše babičky

Existují různé recepty jak si detoxikační koupel připravit v pohodlí domova. Přísady, které můžete použít, závisí na tom, s jakým onemocněním právě bojujete. Nicméně základními přísadami jsou 2 šálky Epsom soli, což je vlastně síran hořečnatý, který zažívá v poslední dobu jakousi obrodu. Kdyby jste se na něj zeptaly svých babiček, určitě byste byly překvapené, jak ho dokázaly kdysi využít ony.

Dalšími přísadami jsou i esenciální oleje jako například 5 kapek levandulového oleje. A klidně můžete přidat i 1 polévkovou lžíci kokosového oleje.

Mohlo by vás zajímat: Detoxikační zázrak z tohoto typu čaje: Tyto bylinky pročistí vaše tělo za 5 dní, volte k nim správný jídelníček

Jak často si detoxikační koupel dopřát?

Všechny přísady rozpustíme v teplé až horké vodě ve vaně. Tělo ponoříme do takové koupele na 12 min. až hodinu jednou týdně. Doporučujeme však začít kratším intervalem, abyste samy zjistily, jak vaše tělo na detoxikační lázeň reaguje. Po častějším opakování si můžete dopřát takovou koupel i třikrát do týdne, pokud nemáte žádné potíže.

Čtěte také: Největší mýtus o tom, jak zhubnout z břicha: Dá se vůbec ztratit jen tento břišní tuk?

Proti nachlazení i na zmírnění bolesti a křečí svalů

Detoxikační koupel z těchto přísad je skvělou prevencí v tomto zimním a chladném počasí proti nachlazení a rýmě, onemocnění horních cest dýchacích. Nicméně jak informuje zahraniční internetový portál o zdraví, healthline.com, výzkumy hovoří také o jeho možných účincích co se týče zmírnění bolesti a křečí svalů. Esenciální oleje z levandule nebo heřmánku také tělo zklidňují, uvolňují. Jiné esenciální oleje mají zase antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Pokud přidáte mletý zázvor, podpoříte i pocení

Pokud do detoxikační koupele přidáte i mletý zázvor, může pomoci i na horečku, nakolik podporuje pocení. Přidat můžete i šálek jablečného octa či jedlé sody. Nicméně tato lázeň může být dehydratační, proto je třeba, abyste před, během i po koupeli pily dostatečné množství čisté vody.

Nepřehlédněte: Postní dieta bez jojo efektu je opravdu populární: Hubnou díky ní i ti, kteří dietu držet neumí

Pokud jste těhotná, o detoxikačním lázni se poraďte s lékařem

Přestože jsou detoxikační lázně bezpečné a skutečně zdraví prospěšné, těhotné ženy, děti nebo lidé s poškozením ledvin by se měly o jeho používání raději poradit s lékařem. Také, pokud se během koupele cítíte slabě nebo pociťujete závratě, měly byste okamžitě vylézt.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..