Superpotravina, která ovládne rok 2019: Za kontroverzním názvem rostliny se skrývá všestranný přírodní lék

Výrobky z konopí budou patřit mezi vyhledávané potraviny. Mnoho lidí už zná výhody této přírodní bomby, ale pokud jste dosud nad ní váhaly, přesvědčíme vás o tom, proč byste měly zařadit konopí do jídelníčku i vy.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Konopí, ze kterého se vyrábějí superpotraviny je samozřejmě jiná odrůda než ta, která patří mezi lehké drogy. Rostlina se využívá v potravinářství hlavně kvůli vysokému obsahu vlákniny, bílkovin, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Konopné semeno obsahuje velké množství hořčíku, zinku, železa, draslíku, vápníku či fosforu, které jsou důležité pro správnou funkci organismu. Rovněž je považováno za vhodnou alternativu pro lidi s alergiemi na ořechy. Konopí dokonce získalo i pětihvězdičkové zdravotní hodnocení od Australské lékařské asociace, uvádí News.com.

Přečtěte si: Snídaně, které obsahují dostatek vlákniny a bílkoviny: Nejlepší pro tělo je najíst se do hodiny po probuzení

Bohaté na proteiny

Semínka jsou skvělým zdrojem bílkovin. Už dvě čajové lžičky obsahují v sobě 10 gramů proteinů, píše Greatist.com. Stejné množství poskytuje i 77% denní dávky vitamínu E, který je nezbytný pro zdravý imunitní systém a zároveň chrání tkáně organismu před poškozením volných radikálů. Mnozí sportovci a aktivní lidé přesedlali z běžných proteinů na konopný, který pijí po tréninku. Chuťově to není nic, co byste dobrovolně vyhledávaly, ale když si řeknete, že to děláte pro sebe a kvůli zdraví, hned jde dolů krkem rychleji. Výhod konopného proteinu je několik. Oproti Syrovátkové vás nebude nadýmat, zasytí vás na delší dobu, je vhodný pro vegany i pro ty, co mají intoleranci na laktózu.

Mohlo by vás zajímat: Mýty a pravdy o zeleném čaji: Urychlí trávení a nastartuje metabolismus, tímto však účinky snižujete

Konopné potraviny

Kdysi jste si mohly koupit pouze konopná semínka loupané či neloupané, dnes najdete výrobků desítky. Existují konopné otruby, nápoje, sladkosti, těstoviny, müsli či sůl, sirup, káva, olej, mouka, máslo a mnoho dalších. Mezi zahraničními celebritami letí velmi CBG konopný olej. Jde o olej zastudena lisovaný z legálních odrůd, který v sobě obsahuje látku CBG - Kannabigerol. Ten v těle podporuje obranyschopnost, blokuje serotoninových receptorů, harmonizuje přirozené procesy a slouží jako prevence poruch nervového systému. Jelikož jde o silný olej, aplikuje se vždy 1 kapka jednou až dvakrát denně před jídlem.

  • Vliv konopných semínek na organismus
  • Snižují riziko srdečních onemocnění, ale i příznaky menopauzy a PMS.
  • Zlepšují kvalitu pokožky a podporují tvorbu kolagenu.
  • Rozšiřují cévy a tedy snižují krevní tlak.
  • Pomáhají trávení, funkci mozku a snižování zánětů.
  • Bojují proti chorobám jako artritida, cukrovka i onemocnění jater (kromě těch souvisejících s alkoholem).
Foto:
Profimedia
Zdroj:
LT

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..