Nejčastější chyby rodičů ve výchově dětí: Tímto podkopávájí hodnoty vyrůstající příští generace

Budujeme novou generaci aniž abychom je naučili základní hodnoty. Doba je jiná a svoboda bez hranic. Ne však nastálo.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ignorujete jejich tvořivost a fantazii

Rodiče často ignorují fantazírování svých dětí. Nepodporují jejich tvořivost, přičemž naopak, jakmile se dítě odkloní od stereotypu, někteří rodiče na něj začnou vřískat.

Přečtěte si: Den, ve kterém jste se narodily, prozradí, jakou budete matkou: Čtvrtek patří emotivním, sobota zase ambiciózním

Nezajímáte se nebo potlačujete jejich talent

Každé dítě má na něco určité předpoklady. Je jen na nás, abychom se naučili co nejdříve objevit je v našich dětech. Podílet se pak na jeho rozvíjení je obohacující.

Roztrhali byste se pro ně, dáte jim vše

Současní rodiče se mohou přetrhnout v tom, aby se mělo jejich dítě nejlépe, jak se dá. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby nepřebírali téměř veškerou odpovědnost za jejich činy. Víte, co to může způsobit v dospělosti?

Neuvědomujete si, že jste jejich vzorem

Rodiče jsou pro své děti vzorem. Děti se jako malé učí a odposlouchávají to, co dělají jejich rodiče. Nedokáží vyhodnotit, zda je to správné nebo ne. To zjistí až později. Když něco nedodržíte vy, děti se snadno učí. Sliby jsou jedna věc a činy druhá. Pokud rodič nedodržuje své sliby, nemůže očekávat od dítěte něco jiného.

Útočíte na autoritu dospělých před očima dětí

Řeč je o učitelích, o lékařích a jakýchkoliv lidech, jejichž autorita je v současném světě podkopává. Před očima našich dětí. Jsou to přitom lidé, bez kterých se jako společnost neobejdeme.

Nepřehlédněte: Tuto aktivitu byste měly s vašimi dětmi a manželem dělat častěji: Posilní to vaše vztahy a rodinné pouto

Dáváte jim takovou svobodu, o jaké jsme my ani nesnili

Necháváme si vlastní děti přerůst přes hlavu a dovolíme jim dělat, co se jim zachce. Bez mantinelů, bez hranic. Dáváme jim pocit všemocnosti.

Přebíráte odpovědnost za jejich nepříznivé následky

V dětství, v pubertě, i v dospělosti. Stále se ke svému dítěti chováme jako kdyby mělo pět let.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
ms

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..