Bylinkový nápoj na posílení imunity těla: Tradiční recept čínské medicíny vás postaví na nohy

Díky tomuto nápoji si udržíte imunitní systém v oběhu během chladných dnů, které nás ještě čekají. Stačí pár doušků a držet se ověřených bylinek a koření, které svými účinky nikdy nezklamou.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Hlavní ingredience

Astralagus nebo také kozinec blanitý je starou čínskou medicínou, která je hlavní součástí receptu tohoto nápoje nabitého silou přírody. Má skvělé protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Jak informuje internetový portál healthline.com, mnohé studie naznačují, že kořen této rostliny může zvýšit odolnost vůči infekci a regulovat imunitní odpověď našeho těla.

Mohlo by vás zajímat: Zázvor není jako všelék úplně pro každého: Dopřejte svému tělu detox právě díky těmto účinkům

Další, neméně důležité ingredience

Dalšími jsou ingredience jako zázvor, med, rostlina celerovitého charakteru tzv. andělika lékařská. Ta také upravuje imunitní systém a léčí respirační onemocnění a příznaky nachlazení. Zázvor a med jsou zase silnými antioxidanty, které obsahují také protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Med dokonce zabraňuje šíření "nemocných" buněk a zázvor napomáhá i při bolestech svalů.

Mohlo by vás zajímat: Žena vysadila na 10 dní cukr: V čem všem se nachází a jak se s tím muselo vypořádat její tělo?

Recept na nápoj podporující imunitní systém

1 PL medu

1 vysušený kořen astralagusu známého jako také kozinec blanitý

1 PL sušeného koření z rostliny anděliky lékařské

1/2 PL bylinek heřmánku

1 lžičku sušeného nebo nejlépe čerstvého a nastrouhaného zázvoru

1 lžičku sušené pomerančové kůry

1 skořicová tyčinka

1 lžičku semen kardamomu, který má nádech orientálnosti a pikantnosti

Postup přípravy

Nejdříve rozpustíte samostatně med v 2 lžičky horké vody. Necháte vychladnout. Potom smícháte s medem všechny ostatní ingredience. Takto připravený nápoj necháte na tmavém a suchém místě pokojové teploty odpočívat, dokud všechny ingredience v něm nedosáhnou svůj největší účinek. Asi tak 2-4 týdny. Pravidelně však nádobu s tímto nápojem protřepejte, aby se přísady pořádně promíchaly a účinky spojily. Pak si ho při prvním požití přelijte přes sítko nebo tkaninu.

Pár doušků takto připraveného nápoje je skvělým prostředkem, který vás zahřeje, povzbudí i nastartuje imunitní systém během současných chladných dnů, kdy útočí i chřipková sezóna.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..