3 největší lži, kterým ženy věří, co se týče jejich těla: Některé z nás své tělo doslova obviňují za vše

Dovolíme si tvrdit, že ani jedna žena není stoprocentně spokojená se svým tělem. Některé z nás své tělo doslova obviňují za všechno. Mnohé z nás dokonce věří lžím, které si samy vsugerovaly, a které tři jsou ty největší, kterým i skálopevně věříme?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Pokud jde o mylné názory a domněnky, my ženy jsme mistryně v jejich vyrábění. Samy sebe dokážeme tak znejistit, že ty největší pochybnosti změníme ve lži, kterým věříme více než zdravému rozumu. Jednoznačně nejvíce se to týká našeho těla, se kterým nejsme nikdy spokojeny. Vždy se dá vylepšovat, vždy je z čeho zhubnout a vždy ho má některá z nás hezčí, pevnější či více vysportované. Které jsou tedy ty tři nejčastější lži o našem těle, které na sebe aplikujeme denně?

Mohlo by vás zajímat: Nejvíce milionářů se prý rodí v tomto znamení zvěrokruhu: Mezi ostatními vynikají těmito vlastnostmi

1. Můj život bude lepší, když budu mít méně kil

Jistě ... Protože si určitě už najdu přítele, popřípadě manžela nebo vysněnou práci. nebo si na sebe konečně budu moci dát ty sexy šaty, které jsem si koupila v dobách, kdy jsem byla přesvědčena, že do nich zhubnu. Ale od té doby uběhly už léta ... Důvodů, proč by to tak mělo být, najdeme vždy nespočet. Místo toho, abychom otevřely oči a vážily si pozitivních věcí na našem těle a v našem okolí, vážíme stále dokola své kila. V důsledku toho si věříme stále méně a možná se do sebe i uzavíráme. Nemyslíte, že ne váha ale naše iracionální chování vůči ní, je příčinou toho, že jsme na tom tak, jak být nechceme? "Dlouhá léta byla posedlá vlastní váhou, počítáním kalorií v každé porci jídla. Trvalo to dlouho, ale víte kdy jsem skutečně dosáhla spokojeného a šťastného života? Když jsem se konečně z chuti najedla, přibrala a zjistila, že život je o tom, abych si ho vychutnávala a přestala se omezovat," popisuje nám naše čtenářka Laura.

Čtěte také: Nejpohodlnější deky, které tuto sezónu potřebujete: Útulnost a teplo je jejich druhým jménem

2. Pokud akceptuji mé tělo takové, jaké je, nikdy neztratím hmotnost

V duchu toho, že všechno je přece v hlavě, tedy i hubnutí, samy sebe přesvědčíme, že nemůžeme akceptovat své tělo takové jaké je. Protože pokud to uděláme, svoji hmotnost nikdy neztratíme. Přesně na tom zakládáme náš žebříček hodnot a vše ostatní tomu podřizujeme. Trpí tím naše sebevědomí, trpí tím naše tělo, a co je horší v mnoha případech i naše vztahy. "V duchu této filozofie jsem dělala vše, co bylo možné i nemožné. Sama sebe jsem překonávala každý den. Paradoxně, až když jsem byla nucena v důsledku onemocnění přestat této myšlence podřizovat svůj život, naučila jsem se skutečně poslouchat své tělo. Vyléčila jsem se a nějaké ty kila jsem v důsledku onemocnění opravdu zhubla, ale v první řadě jsem byla šťastná, že mi mé tělo stále slouží. Začala jsem ho akceptovat a naučila se být vděčná," objasňuje Renáta.

Nepřehlédněte: Návod na balení dárků ve vintage stylu: Překvapte blízké vlastnoručně, naučíme vás to

3. V této velikosti nejsem sexy

Největší lež ze všech ... Jak víte, či se právě dotyčnému líbí ženy vyhublé na kost, s křivkami na těch správných místech nebo baculky v pravém slova smyslu? Vždyť kolik mužů, tolik chutí a preferencí. Věřte či ne, dnes jsou v kurzu skutečně všechny tvary a velikosti. Ale i kdyby nebyly, muž, ale především vy samy se máte mít rady v každé velikosti a když nejste spokojeny, tak do toho! Dělejte proto něco, ale rozhodně nic nepřehánějte a netlačte na to. To doporučuje i naše další čtenářka, která také mluví z vlastní zkušenosti: "Před těhotenstvím jsem měla skutečně pevnou a štíhlou postavu, na níž jsem i poctivě pracovala. Avšak po porodu ze mě kila nechtěly jít tak snadno a stále mi zbývalo nějakých pár navíc. Cítila jsem se neatraktivní. Až můj manžel mě přinutil přestat na sebe takto hledět, ale místo toho si vychutnávat mateřství a vše, co k tomu patří. Neustále mi opakoval, že právě teď jsem pro něj ta nejvíce sexy mamina na celém světě a věděla jsem, že jemu můžu věřit. Paradoxně když jsem to vypustila z hlavy, začala jsem si vychutnávat i náš intimní život, který byl stále krásný a uspokojivý, ne-li lepší než dříve."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..