Manžel mi zamlčel něco, co jsem měla vědět dříve, než jsem si ho vzala: Tento moment mi změnil vztah

Lenka se po svatbě dozvěděla něco, co jí měl její manžel Stano říci ještě před ní. Přestože měla pocit, že její manželství bylo založeno na lži, takto se rozhodla pokračovat ...

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Láska na první slovo nebo práci, ne na první pohled

"S mým manželem Stanem jsem se seznámila přes internet. Byla to láska, ne na první pohled, ale na první slovo či zprávu asi ano. Psali jsme si skutečně dlouho, avšak na osobní setkání jsme se odhodlávali celou věčnost. Jakoby jsme se obávali, že to kouzlo anonymity vyprchá a my jsme si ho chtěli udržet co nejdéle. Vím, někteří by tvrdili, že takto partnera i tak nikdy nepoznáš. Já jsem však měla zcela opačný pocit, jakoby mi říkal z duše, jako bychom se skutečně doplňovali," popisuje začátky svého internetového vztahu naše čtenářka Lenka.

Mohlo by vás zajímat: Tato znamení přežijí rok plný lásky: Podívejte se, kdo bude mít perfektní rok 2019, patříte mezi ně i vy?

Sympatie i po osobním setkání

Na osobní setkání však dříve či později přišlo. Ano, iniciovala ho Lenka, avšak Stano hned souhlasil. Na nic se nevymlouval a přes zprávy bylo jasné, že se na jejich první společné osobní setkání skutečně těší. Jeden druhému se skutečně líbili i po fyzické stránce, takže nebylo podle Lenky o čem. Byla nadšená: "Jeho slova se rovněž nelišily od způsobu jakým se mnou komunikoval celé měsíce přes internet. Zdál s mi jen jakýsi trošku nervózní, ale to jsem byla přece i já," popisuje dále.

Cítila jsem, že ani manžel ani jeho rodiče nejsou ke mně upřímní

Lenka se Stanem spolu nechodili oficiálně dlouho, dokonce spolu ani nebydleli, protože byly zastánci tradičního vztahu jako kdysi, že všechno až po svatbě. To také Lence imponovalo, že byli na stejné vlnové délce. Pak došlo i na žádost o ruku a svatbu. Společně začali po svatbě bydlet u Stankových rodičů, protože byli ještě mladí a chtěli si něco našetřit, než koupí něco vlastního. "Nicméně už po pár měsících jsem si všimla, že jeho rodiče se chovají v mé každodenní blízkosti jaksi opatrně a k manželovi nějak divně. Projevovali o něj až příliš velký strach na dospělého, ženatého muže. Když se déle zdržel v práci, prý kde je a ať mu okamžitě zavolám. Když jsme chtěli se ještě jako mladí bavit, rozmlouvali nám, že to není dobrý nápad, že Stanko ví, proč a pod. Tady už mi něco nehrálo a rozhodla jsem se zeptat přímo manžela, o co jde," říká Lenka, která byla již trochu znepokojena a cítila, že se tu před ní něco tají.

Čtěte také: Ženy, které často v slabých chvilkách píší mužům jak šílené: zbystřete pozornost, signalizuje to ve vztahu důležitou věc

Najednou jsem zjistila, že moje manželství bylo založeno na lži

Nakonec se jí Stano přiznal s tím, že rodiče se tak přehnaně o něj bojí proto, že měl v mládí, v pubertě skoro dva roky problém s drogami. Prý se i léčil, ale předtím, než ho přinutili jít na speciální kliniku, si s ním užili své. "Byla jsem v šoku. To není, jako kdyby mi po svatbě řekl, že nemá rád fotbal, ačkoliv by mi před svatbou tvrdil, že je ještě i výborný hráč. Tomu bych se zasmála. Najednou jsem si uvědomila, že moje manželství je založeno na lži. Taková závažná věc a on mi ji neřekne? Dokonce i jeho rodiče s ním hráli a mlčeli. Když jsem se zeptala proč, prý se báli že s jeho minulostí by si nikdy pořádnou ženu nenašel. Bylo toho na mě hodně, proto jsem na víkend odešla k rodičům, a také jim vše prozradila," pokračuje ve vyprávění Lenka.

Nepřehlédněte: Máma přede mnou svého nového přítele skrývala dlouho: Důvod, proč to udělala, jsem pochopila až později

Že je něco složité, neznamená, že je to třeba hned vzdát

"Paradoxně, ačkoliv jsou moji rodiče docela přísní křesťané, a chtěli pro dceru někoho s lepší minulostí, nakonec mě oba překvapili. Prý jako nám víra káže, pokud ho miluji, a on je nyní čist, polepšený a dělá vše pro to, aby to tak i zůstalo, měla bych mu odpustit a povznést se nad to, ačkoliv mi to zamlčel. Prý každý si přece zaslouží druhou šanci. Na to jsme tady, abychom si odpouštěli a společně čelili problémům. Přestože jsem byla naštvaná, věděla jsem, že Stanka mám upřímně ráda a že nechci toto manželství ukončit. Protože to, že je něco složité, ještě neznamená, že to třeba hned vzdáme ne?" Dodává na závěr naše čtenářka, která dnes žije stále v pěkném manželství, avšak tentokrát upřímném, ve kterém vědí jeden o druhém všechno podstatné, co by měli manželé o sobě vědět.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..