Objevte nápoj, který vás zbaví ranního nafukování břicha: Takto se vzbudíte o kilo lehčí

Zatímco v mládí jste mohly jíst jedno přes druhé, s přibývajícím věkem se objevují i zažívací potíže. Zařaďte do své ranní rutiny tuto léčivou bylinku, která vás zbaví nafukování.

Zdroj:Profimedia
Zdroj:Profimedia

Řeč je o léčivé bylince fenykl, která je důkazem toho, že i malé změny v stravovacích nebo celkově lifestylových návycích mohou změnit vaše problémy. Jedním z těch nejčastějších je právě nadýmání břicha a ženy s ním mají problémy zejména ráno po probuzení.

Přečtěte si: Lidé, kteří spí méně než 6 hodin, přibírají rychleji: Takový vliv má ještě spánek na naše hubnutí

Fenykl zlepšuje trávení

O této bylince je známé již z dob tradiční čínské medicíny, že jeho účinky mají příznivý vliv na trávení. Zbavuje pocitu plynatosti, uvolňuje a podporuje krevní oběh. Pokud začleníte do své ranní rutiny právě fenykl, můžete si být jisté, že tento silný antioxidant přirozeně pročistí vaše tělo.

Potlačuje chuť k jídlu a odvodňuje tělo

Stejně tak přispívá ke snížení hladiny glukózy v těle a potlačuje chuť k jídlu. Nevnímejte to tak, že nebudete chtít vůbec jíst, ale zbaví vás pomyšlení na sladké, či potraviny, které vaše tělo, řekněme si to upřímně, vůbec nepotřebuje.

To, co do svého těla dáváme, odráží naše nálady. Hormony a výkyvy nálad dokáží být nepříjemné a právě fenykl si dokáže poradit i s nimi. Přispívá k vyváženosti fyzického i mentálního zdraví.

Nepřehlédněte: Expresní hubnutí tuku v oblasti hýždí: Tyto 3 potraviny se tam ukládají nejvíce, nahraďte je

10 minut a zbavíte se ranního nafukování břicha

Nápoj z vylouhovaných semínek fenyklu si připravíte velmi jednoduše. Čajovou lžičku semínek rozdrtíte a zalijete vroucí vodou. Nechte louhovat přibližně 10-15 minut. Semínka fenyklu obsahují silice (éterické oleje), bílkoviny či pektin a sacharidy.

Klidně jej můžete po malých doušcích popíjet i během celého dne. V tomto období vám obzvláště posílí imunitu a pomůže v ochraně proti zánětlivým onemocněním.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
ms

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..