Abych zachránila manželství, musela se vzdát jedné osoby, která mi byla blízká: Dnes toho lituji

Romana nikdy nepatřila k těm emancipovaným typům žen, které se dokonale ve svém životě dokáží obejít i bez muže. Nakonec se kvůli jednomu, který za to ani nestál, vydala a zároveň vzdala osoby, která jí byla blízká.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Naše čtenářka Romana se životem protloukala vždy s nějakým mužem. Podle vlastních slov skákala ze vztahu do vztahu, ale nakonec ji muži pro její nedostatek sebeúcty vždy opustili. Až na jednoho, který s ní vydržel. "Kdybych však věděla, co s ním budu muset podstoupit ...," povzdechla si Romana nad svou slabostí a zbabělostí, které se neumí zbavit do dnešního dne.

Na začátku se jevil jako přesný opak mužů, se kterými jsem chodila

Ivan se na začátku jevil jako muž, který jí může pomoci překonat její strachy a negativní stránky. Od začátku věděl, že je velmi nalomená, že si nevěří, ale řekl, že jí chce pomoci a zůstat u ní. Namluvil jí, že ji miluje, že se bude o ni starat, že společně všechno zvládnou. To však netušila, že poslouchá toho největšího manipulátora ze všech mužů, kterého jí život přivál do cesty. Paradoxně i její rodině se líbil nejvíce ze všech mužů, s nimiž dosud chodila. Jakoby měl dar dokonale oklamat lidi kolem sebe. Nakonec mu uvěřila všechno. Vzala si ho za manžela a pak to nabralo rychlý spád.

Mohlo by vás zajímat: Kamarád podvedl svou partnerku před mýma očima: Jeho výmluva nemá obdoby

Postupně se mě snažil znejistit

"Z ničeho nic začal útočit na mou rodinu. Snažil se mě znejistit, že mě ve skutečnosti nemají rádi, jen se mi smějí. Prý nejhorší je moje sestra, která to dělá veřejně. Znala jsem svou sestru, měly jsme spolu pěkný vztah. Přestože ona byla tou dcerou, na kterou se mohli rodiče vždy spolehnout, že si vždy uměla poradit za každých okolností a nebyla závislá na nikom a ničem na rozdíl ode mne, obdivovala jsem ji a měla upřímně ráda. Ivan se mi však dostal pod kůži. Nahlodával mé pocity každý den a nakonec vyrukoval s tím, že skutečným důvodem, proč chce, abych se stranila své sestry je, že se ho prý naposledy pokusila svést. Prý mu řekla, že jsem tak hloupá, že si toho ani nevšimnu a mohou se setkávat za mými zády," popisuje Romana to, jak psychologicky na ni šel.

Čtěte také: Dohodla jsem si rande s mužem ze seznamky: To, kdo se na něm objevil, jsem skutečně nečekala ani ve snu

Omámil mě strach, že o něj přijdu

Nechtěla tomu uvěřit, ale pak při návštěvě své sestry si všimla, jak se stále na Ivana usmívala a dokonce ho poplácala po zádech, což se Romaně v té chvíli jevilo, jakoby všechno, co řekl, byla pravda. Hned poté, co sestra odešla, jí Ivan na rovinu řekl, že s takovými lidmi jako je její sestra se nechce více stýkat. Prý, pokud se nepřestane s ní setkávat, ať nepočítá s tím, že v tomto manželství bude pokračovat. Romanu s jejím psychickým rozpoložením ještě více omámil strach, že by ji Ivan opustil. Ve snaze zachránit své manželství, které navzdory všemu pokládala za to nejlepší ve svém životě, sestře oznámila, že ji více nechce vidět, proto, co udělala a co řekla.

Přestože její sestra se s ní snažila kontaktovat několikrát, pokaždé ji jen odbyla. Když jí řekla, aby Ivanovi nevěřila, že to on lže, jako by ji to ještě více utvrdilo v tom, že Ivan je ten, na čí straně je pravda. Nakonec to její sestra s ní vzdala a popřála jí jen hodně štěstí.

Nepřehlédněte: Jak zjistíte, že jiným ženám se líbí váš muž? Tyto znaky si při komunikaci s nimi všímejte, číslo 3 vás zaskočí

Pochopila jsem, že jsem vyměnila vlastní rodinu za dalšího muže

Následující měsíce se pro Romanu staly hrozně depresivními. Se sestrou se více nestýkala a Ivan začal mít námitky i tehdy, když chtěla navštívit rodiče. Ani těm se celá věc už nelíbila a navrhli jí, ať se vrátí bydlet domů. "Ale já jsem si postavila hlavu, nechtěla jsem o Ivana přijít. Viděla jsem v něm svého ochránce a nedokázala si představit, že bych měla být sama," dodává Romana. Za několik dalších měsíců ji začala Ivan i bít. Nejdříve to byla jen facka, za kterou se omluvil, pak jich bylo více až nakonec pochopila, že toto není láska: "Kvůli němu jsem ztratila sestru, která mi chtěla vždy pomáhat. Upřednostnila jsem dalšího muže před vlastní rodinou a tvrdě jsem na to doplatila. Dnes stále žiji ve vztahu s Ivanem. Místy má světlé chvilky, ale stále častěji přibývají ty horší ... " dodává na závěr nešťastná Romana, které se snaží pomoci i její rodina, avšak ona stále neví jak dát Ivanovi sbohem a definitivně se od něj odpoutat.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..