Toto dělá s vaším tělem přebytek mléčných výrobků: Neodsekněte je úplně, řiďte se však jistou zásadou

Mléčné výrobky jsou celosvětově diskutovaným tématem. Je pro naše tělo vhodné dopřát si je, i když jsme dospělí, nebo bychom se jich měli raději vzdát? Nedělejte radikální rozhodnutí, raději se na toto téma viz s rozumem.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mléko je v mnoha kulturách doménou malých dětí. U nás je však běžné přidat si ho do kávy, dopřát si ho ve formě čokolády, sýra či chutného tvarohu plného proteinů. Právě jeho vitamínové složení mu dává velký pozitivní bod. Jak však ovlivňují mléčné výrobky naši postavu a hubnutí?

Přečtěte si také: Naučte se těchto 5 ranních rituálů a vaše životní energie se zaručeně zvýší!

Snížení rizika obezity

Je to možná nevídané, avšak výzkumy potvrdily, že mléčné výrobky, které jsou plnotučné, redukují riziko vzniku obezity. Tento efekt docilují díky svým enzymům. Mléčné enzymy dokáží rozkládat břišní tuk a proto, pokud se i po mléku cítíte nafouknutá, nemá to nic společného s přibíráním. Tento pocit však umí být velmi nepříjemný. Můžete ho však vyřešit malým trikem, který radily babičky svým dětem už před lety.

Dopřejte si ho v tuto hodinu

Pití mléka a požívání mléčných výrobků během dne může negativně ovlivnit vaše trávení. Sice vás zasytí, vy se budete cítit plná a nafouknutá, cehož určitě docílit nechcete. Doporučuje se proto nechat konzumaci mléčných výrobků na odpolední hodiny. Když přijde k trávení v noci, vaše tělo bude čerpat z těchto zásob a obohatí vaše kosti o vápník, tělu dopřeje vyvážení a pozitivně očistné bakterie, které brání při trávení před toxiny.

Obsah výživných kalorií

Sice se na první pohled může zdát, že mléčné výrobky jsou plné právě negativních kalorií, které vaše tělo zbytečně napumpují tukem, opak je pravdou. Kalorie mléka jsou hodnotné a pomáhají i při formování svalstva. Mléčné výrobky jsou zdrojem živočišného proteinu, proto pokud je dodáváte tělu každý den, nemusíte se bát, že by vám ochabovala pokožka či řídly kosti. Také při pravidelném cvičení mohou být mléčné výrobky skvělým zdrojem uklidnění namáhaných svalů.

Mohlo by vás zajímat: Restartujte si na jaře váš organismus: Stačí přes den popíjet šťávu z těchto 5 druhů zeleniny

Pomoc proti stáří

Pokud máte mléčné výrobky ve svém jídelníčku na denním pořádku, je pravděpodobné, že budete stárnout pomaleji jako někdo, kdo se mléku obloukem vyhýbá. Ženské tělo bude pevnější a samozřejmě odrazí se to i na menší nemocnosti vašeho organismu, ať už nyní nebo ve vyšším věku.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..