Můj muž si na mě všiml malé změny, která mi rozbila manželství: Neudělejte stejnou chybu jako já

Ve snaze být pro svého manžela tou nejlepší, my ženy někdy zaslepeně jdeme opačnou cestou. To se stalo i mně a stálo mě to manželství, i když je těžké, přiznat si to.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

S Jurajem jsme spolu už osm let a máme malého syna. Náš vztah byl pevný, aspoň to jsem si roky myslela, protože ničím traumatizujícím jsme si neprocházeli, měli jsme jen klasické menší neshody. Měli jsme krásnou svatbu a pak následovalo vytoužené  děťátko, na které jsme se oba těšili. Jistý čas jsem si chtěla dát pauzu i od práce a věnovat se první tři roky pouze našemu synovi.

Čtěte také: Ženy narozené v těchto třech znameních, jsou snem každého muže: Tyto přednosti na nich milují

První rok byl nejtěžší

Samozřejmě, že jsem měla radost z miminka a začala nám nová etapa života. A po pár měsících doma jsem si stále více začala uvědomovat, že kontakt s lidmi prostě potřebuji. Veškerá pozornost šla na dítě a pro sebe mi zbývalo málo času. Mnohem více jsem začala vnímat i to, kdy chodí můj muž z práce a když přišel některý den později, vyčítala jsem mu to. Cítila jsem velkou frustraci. Ze všeho, ale zejména z toho, že už nic není jako předtím. Necítila jsem se atraktivní pro svého muže, ale ani pro neznámé muže na ulici.

Myslela jsem si, že dělám dobře

Kvalita spánku se odrazila i na mém vzhledu, asi tak jako u každé ženy, takže je pochopitelné, že jsem s tím chtěla něco dělat. Krémy nepomáhaly a vrásky či kruhy pod očima se rozšiřovaly i dál. Moje známá mi poradila botox. Vím, co jste si pomyslely v prvním okamžiku, já jsem totiž reagovala podobně. Já a botox? Nikdy v životě. Když mi však řekla, že i ona si dala a opravdu jsem na ní neviděla známky toho, že by jí tento zákrok změnil rysy obličeje, přiznám se, začala jsem o tom uvažovat. Muži jsem pochopitelně nic neřekla, jsou věci, které můžům přeci nemusíme říkat.

Stačí jedna maličkost a váš vztah může být v ohrožení

Ani nevím jak a z jednoho zákroku, mi vyletělo sebevědomí na stejnou úroveň jako když mi bylo dvacet. Když se žena cítí sebejistě, muž to vnímá a u nás doma začalo období, kdy jsme si s Jurajem doslova připadali jako čerstvě zamilovaní. Bylo to krásné a já byla opět vyrovnaná.

Po jistém čase jsem však šla znovu a manželovi jsem o tom nikdy nic neřekla. Musím říci, že mě to motivovalo začít doma cvičit a více se o sebe starat i po této stránce. Asi po půl roce se manželovo chování začalo postupně měnit a byl ke mně stále chladnější. Nechápala jsem, kde dělám chybu. Znáte to, žena chce to nejlepší a občas si připadá, že všechno, co dělá, dělá špatně. Nechtěla jsem vtahovat do toho pěkného vztahu problémy a tak jsem vždy raději napočítala do tří a rozdýchala to. Tento manželů odstup jsem však vnímala intenzivně a v noci jsem se ze spánku často kvůli tomu budila. Cítila jsem, že náš vztah najednou směřuje někam jinam a začala jsem poprvé vnímat, jestli nemá náhodou milenku. Sledovala jsem jeho chování a sama před sebou analyzovala.

Nepřehlédněte: Muži narovinu: Toto si myslí o ženách, které měly více sexuálních partnerů

V jeden večer, kdy malý usnul a já už jsem dál nezvládala, zeptala jsem se, jestli někoho má. Zarazila ho tato otázka a já jsem hned chtěla za dotyčnou utíkat. Nebylo však za jakou. Milenku neměl.

Řekl mi, jak jsem mohla dopustit to, že se měním na jinou ženu. Umělou, která nemá emoce a jakékoliv gesto a radost ze života se ztrácí v důsledku vyhlazené pleti k dokonalosti. Zašlo to podle něj příliš daleko a přestože byl ochoten udělat pro záchranu vztahu to nejlepší, jeho chování ke mně už nikdy nebylo takové, jako předtím. Najednou mu na mně překážely i jiné vlastnosti a vše si neustále spojoval s touto událostí. Věděla jsem, že to asi zašlo příliš daleko, rozbilo mi to vztah nejen s mužem, ale také s kamarádkou.

Po rozvodu jsem však byla sebevědomější a takové malichernosti jsem neřešila. Žila jsem život s novým mužem, který mě má rád, i když jsem v jisté etapě života sklouzla na trochu jinou cestičku.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..