3 pravidla, která by vás měla naučit matka: Tento přístup byl pro váš život klíčový, zažily jste ho i vy?

Matky jsou naše první přítelkyně, první učitelky i naše největší životní opora. Bez jejich péče by z nás nevyrostly lidé, kterými jsme dnes. Tyto aspekty jsou při výchově nesmírně důležité, podívejte se, jestli jste je dostaly do vínku i vy.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mateřská péče je nezištná a plná porozumění a úplné akceptace. Zatímco jsme malé děti, neuvědomujeme si, jaké množství obětí musí matka snést, aby nám zajistila správnou výchovu a splnila všechny sny. Tyto 3 pravidla jsou pro správný vývoj dítěte klíčové, je jen velkou výhodou, pokud jste je zažily i vy. Budete mít na čem stavět při výchově vlastních dětí.

Mohlo by vás zajímat: Seznam věcí, které po vás děti opakují nejvíc: Dávejte si pozor na to, co před nimi děláte!

1. Spravedlnost

Pokud máte sourozence nebo jste jedináček, asi jste velmi rychle pochopily, že svět prostě není spravedlivé místo. Dějí se v něm věci, při kterých nám zastavuje naše běžné myšlení a pravé tuto premisy by vám měla vštípit vaše máma. Čím dříve už jako dítě pochopíte, že sice neexistuje spravedlnost, ale existuje láska a pokora, tím snadněji se budete vyrovnávat s nepříjemnými situacemi a hlavně budete je umět přijímat s rozumem a klidnou myslí.

2. Pocit bezpečného místa

Mnohé psychologické směry se shodují právě v tom, že při výchově dítěte je nejdůležitější jeho připoutání k matce. Měla by být však vyvážená a ne přehnaná. Docílila tohoto efektu i vaše máma? Je vhodné, pokud si s vámi vybudovala vztah postavený na spolehlivosti a dodržování slibů. Pouze tehdy máte jistotu, že místo, kam se vždy můžete vrátit je právě klidný domov.

3. Absolutní pochopení

Matka by měla být osoba, která vám dá jasně najevo, že vás ve všem chápe. Tento druh myšlení byste si měly osvojit ve svém životě i vy. Sice jsme jako lidé odlišní, měly bychom v sobě hledat cestu a ne stavět mezi sebou zdi. Důležité je tehdy právě pochopení odlišností, které mohou být klíčem k šťastnému životu. Toto vás mohou totiž naučit pouze doma. Velmi těžko se vám bude v dospělosti přeučovat své vlastní já a přikazovat mu, aby přijímalo lidi takové, jaké jsou a nechtělo je podvědomě měnit.

Přečtěte si také: V tomhle svým dětem nikdy nelžete: Může to mít do budoucnosti dalekosáhlé následky

Všechny tři pravidla spojuje jedna a tatáž podstata. Jde o to, aby se dítě s matkou cítilo klidné a hlavně věřilo ve svou vlastní vnitřní sílu. Pokud vám máma dala dostatek těchto životních praktik při vaší výchově, neměly byste mít nejmenší problém začlenit se ve společnosti, najít si své šťastné místo a budovat domov, po jakém toužíte.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..