Svého manžela jsem si naučila něčemu, co dnes lituji: Neudělejte stejnou chybu i vy

Naše čtenářka Lívia svého manžela Sebastiána skutečně miluje. Kdyby však věděla, což způsobí její ochota udělat pro něj všechno, aby byl spokojený a šťastný, nikdy by s tím nezačala.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Správná žena se musí umět postarat o blaho svého manžela

Lívia se ve svém manželství nechala inspirovat vztahem svých rodičů. Její matka jí odmala zdůrazňovala, že když chce, aby byl její manžel vždy spokojený, jako správná žena se musí umět postarat o všechno. Především, co se domácnosti týče. Dobrá manželka musí umět vytvořit svému manželovi skutečný domov hned, když otevře vchodové dveře. "Vím, co si myslíte. Tak trochu zastaralý názor hospodyňky před třiceti lety. Nicméně zdálo se, že mé mámě to vycházelo a s mým otcem měly skutečně krásný vztah, který přetrvává dodnes. Já jsem to chtěla také, proto mi to za pokus stálo," obhajuje tento názor naše čtenářka Lívia.

Mohlo by vás zajímat: Ženy narozené v těchto třech znameních, jsou snem každého muže: Tyto přednosti na nich milují

Byly chvilky, kdy by se mi manželova pomoc hodila, nicméně ...

V duchu tohoto názoru vedla svůj vztah se Sebastianem od začátku a pokračovala i v manželství. "Vždycky jsem se snažila, aby měl čerstvou a zdravou večeři, připravovala jsem mu snídaně každé ráno, protože jsme společně vstávali do práce. O víkendech jsem se snažila vždy poctivě uklidit. Když bylo třeba jít na nákup potravin, šla jsem. Pokud jsme si někam chtěli vyjít, vše jsem zařídila ... stůl v restauraci nebo lístky do divadla. Prostě jsem mu chtěla ulehčit, jak se dalo, protože jsem věděla, že má mnohem náročnější práci než já a mně všechna ta péče o něj v podstatě nikdy nepřekážela," přiznává se Lívia, která samozřejmě dodává, že to samozřejmě nebylo vše vždy jen růžové a i ona měla chvilky, kdy by se jí hodila manželova pomoc, ale vždy se to nakonec znormalizovalo.

Čtěte také: Muži narovinu: Toto si myslí o ženách, které měly více sexuálních partnerů

Až s dětmi jsem pochopila, že jsem udělala chybu

Zatímco byli jen oni dva, dalo se to všechno zvládnout a nepřekáželo jí to. Potom však přišly dvě děti po sobě a Lívia si musela přiznat, že sama na domácnost, péči o jejich děti a také zvládání vlastních pracovních povinností v zaměstnání prostě nestačí. "Můj manžel měl bezstarostný život jako v manželství bez dětí, mně se však povinností kupilo nad hlavu. Začala jsem být nervózní, nestíhala jsem se učit s dětmi, vařit, prát, připravovat večeře, nedejbože, když zůstaly děti nemocné a vždyť znáte to ...," objasňuje Lívia, která až s příchodem dětí pochopila, že svého manžela si naučila lenosti a pohodlnosti.

Nepřehlédněte: Díky této věci zjistíte, zda máte doma nevěrníka: Odhalení vám nezabere více než 5 sekund

Manželství má být o přijímání, ale také dávání z jedné i druhé strany

Lívia nechápala, jak to její matka dokázala zvládnout se čtyřmi dětmi. Ale věděla, že pokud v tom bude ona pokračovat i jen při jejich dvou dětech, tak to dlouhodobě nezvládne. "Pomyslela jsem si, že jednoho dne vybuchnu a rezignuji. Proto jsem se rozhodla s manželem otevřeně promluvit. Ačkoliv se zdálo, že pochopil, co mu chci tím říct, pokud si jednou muže na něco naučíte, těžko ho převychováte. Přestože měl někdy chvilky, kdy myslel na to, co jsem mu řekla, většinou jsem byla ve stejném kole. Opravdu ho mám velmi ráda a máme krásný vztah a dům, ale uvědomuji si, že je to především moje zásluha. Láska a manželství musí být o přijímání, ale také dávání z jedné i druhé strany. Toto jsem měla praktikovat od začátku, aby můj manžel nezlenivěl a nezpohodlněl. Neudělejte stejnou chybu jako já, jinak na to časem doplatíte," uzavírá svůj příběh Lívia.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..