Nápoj z této superpotraviny ovládl svět: Obsahuje více vlákniny a je bez alergenů či lepku

Éra populárních smoothies, ale i různých nápojů z mandlového mléka a dalších, již svých 5 minut slávy zažila. Své místo na sociálních sítích si nyní vysloužil i další nápoj, latté z ovesného mléka. Není však jen trendy, ale má i své zdravotní benefity.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zajímat: Letní super ovoce: Konzumujte tyto šťavnaté plody a pročistěte své ledviny od toxinů

Latté z ovesného mléka instagramovým trendem

Zmíněný magazín mluví také o jednom konkrétním nápoji, který se právě z tohoto ovesného mléka vyrábí a to je latté. Právě to se stalo novým instagramovým trendem, který si zamilovali i vegani, protože jde o nemléčnou náhradu mléka z ovsa. Je to však jen další šílenství nebo má skutečně i pozitivní vliv pro zdraví našeho těla?

Bez umělých sladidel, s rostlinnými oleji zdravými pro srdce

Některé značky, které toto mléko a následně latté z něj vyrábějí, ho obohacují o extra minerály a prospěšné látky, ale jiné zase i o různé chutě a umělá sladidla. Proto si je potřeba umět vybrat takové, které jsou bez těchto přidaných věcí. To nejzdravější latté z ovesného mléka obsahuje i malé množství rostlinných olejů, které jsou zdravé pro naše srdce na rozdíl od nasycených tuků v klasickém kravském mléce. Proto ho můžeme pít i na podporu prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Čtěte také: Zlepšuje pokožku, pomáhá při hubnutí a dodá energii: Jaké zázraky dokáže kokosová voda s vaším tělem?

Skvělá náhrada za lepek a alergeny

Mimo jiné je ovesné mléko bez alergenů, což z něj činí vhodnou alternativu pro lidi, kteří mají například intoleranci na mléko. Oves jako potravina, ze které se tento nápoj vyrábí je i bezlepkový. Čili pokud máte zase celiakii nebo jiný druh nesnášenlivosti na lepek, je to opět skvělá náhrada. Na latté z ovesného mléka si mohou tedy směle pochutnat i lidé trpící těmito potížemi, protože nezatěžuje jejich trávení.

Více vlákniny než kravské mléko

Podle zmíněné odbornice má také ovesné mléko větší množství vlákniny. V jedné sklenici latté z čistého ovesného mléka se vám do těla dostanou téměř 2 gramy vlákniny. Což je více než z klasického mléka, sojového či mandlového mléka. Díky tomu podporuje pevnost kloubů, kostí, zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů i pokožky.

Nepřehlédněte: Triky jak použít kokosový olej ve stravování, aby nám pomohl zhubnout: Takto spálíte špatný tuk

Jednu nevýhodu přeci jen má

Na druhé straně je jedna věc, v níž se klasickému kravskému mléku nevyrovná. Obsah pro tělo vysoce výživných bílkovin je nepoměrně větší než právě v ovesném mléce. Nicméně v porovnání s jinými výhodami, které toto ovesné mléko má, si klidně můžete to latté z něj alespoň jednou za týden dopřát, co říkáte?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..