Úspěšná Jana Tvrdíková, která předváděla i pro Chanel: Nejdůležitější je zůstat sama sebou

Od té doby co modelka Jana Tvrdíková vyhrála světové finále Elite Model Look 2016, se stala miláčkem prestižních módních domů. Jakým heslem se řídí a na co vedle modelingu nezapomíná v osobním životě?

Zdroj: Matúš Tóth
Zdroj: Matúš Tóth

Jedna z pěti českých žen, které vyhrály světové finále Elite Model Look a to teprve před dvěma lety. Otevřelo jí to brány do modelingového průmyslu. Přehlídky pro značky Chanel a Valentino ji vynesly rovnou do ligy mistrů v modelingu. Andělsky krásná Jana Tvrdíková v prostorách Lapidária Národního muzea dokonale ztělesnila něhu a lidskost.

Přečtěte si více: Představujeme vám finalistky Schwarzkopf Elite Model Look 2018: Rozhodněte o budoucí hvězdě modelingu!

Praha je nádherná a bohatá na historii. Jak se ti fotilo v unikátních prostorách Lapidária Národního muzea? Jak ses cítila?

Musím říci, že to byl pro mě zážitek. Nikdy v životě jsem ještě nefotila v prostorách, kde by bylo tolik historie. Před focením jsem se v rychlosti stihla projít místností, sochy jsou tam úchvatné.

Představovala sis něco během tohoto focení? Přece jen lokalita vytváří určitý prostor na improvizaci a náladu.

Během focení jsem přemýšlela nad tím, kolik to muselo dát práce tyto skvostné sochy vytvořit. Chvílemi jsem si připadala, jako kdybych byla já sama socha a ne jen pro to, že mi byla trochu zima.

Kariéru modelky děláš dva roky, od té doby co si vyhrála národní finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2016 a hned nato světové finále. Je něco, co sis myslela na začátku, že bude jednodušší? Překvapilo tě na této práci něco?

Předtím, než jsem začala s modelingem, jsem si myslela, že práce modelky je jednoduchá. Mýlila jsem se a je to práce jako každá jiná. Kromě dlouhého cestování trávím hodně času na castinzích, což je občas velmi ubíjející. Na castingu prestižních značek bývá několik stovek modelek a čeká se i čtyři a více hodin.

Kdy sis poprvé uvědomila, že modeling je tvá práce?

Zatím to úplně jako práci na plný úvazek nemohu dělat, protože studuji na gymnáziu a příští rok mě čeká maturita, takže to tak v hlavě stále nemám.

Podařilo se ti ihned předvádět na týdnu módy v Paříži pro módní dům Chanel, což je meta v módním průmyslu. Také během milánských dní módy pro Valentina. Co tomu předcházelo a co se dělo na castinzích, prozradíš tyto momenty?

První sezóna je vždy pro každou modelku náročná. Do poslední chvíle jsem si myslela, že to bude jen o castinzích. Během týdne módy jsem dostala mnoho možností, ale žádná z nich se zpočátku nepotvrzovala. Byla jsem nejprve trochu zklamaná, začala jsem pochybovat i o tom, zda na to mám. Pak přišla spolupráce s Valentinem, byla jsem nadšená a vděčná zároveň. Chanel přišel z čista jasna, byla jsem totiž na cestě na letiště, když mi můj booker zavolal, abych se urychleně vrátila, protože mám fitting. A vyšlo to. Druhý den jsem kráčela na přehlídce pro Chanel.

Jaký je to pocit mít na sobě kousek haute couture z dílny francouzského módního domu Chanel?

Jedním slovem neuvěřitelný! Vždy si tak říkám, jestli to není jen sen. Ukázat šaty na molu celému světu je přímo fantastické.

Pokud by si měla charakterizovat tři své nejlepší vlastnosti, které ti v kariéře pomohly, jaké by to byly?

Nemám problém se rychle sbalit a být tam, kde je třeba. Mám ve zvyku být všude včas nebo nejlépe v předstihu. Nesnáším nedochvilnost.

Pohybovat se v tak velkém světě, to musí být neustálá práce i na svém vnitřním "já". Jakou nejcennější radu si dostala od svých rodičů a má pro tebe hlubší smysl?

Moji rodiče mi dávají hodně rad do života, ale vždy mi opakují tu nejdůležitější: "Zůstaň sama sebou."

Existují různé druhy krásy a moudrost je jednou z nich. Jaké jsou tvé vize ve studiu, čemu by ses chtěla věnovat, co tě zajímá?

Zatím studuji na osmiletém gymnáziu v Praze a nerozhodla jsem se, jaký obor vysokoškolského studia si zvolím. Mám určitou představu, ale zeptejte se mě za rok, jak jsem se rozhodla :).

Říká se, že stačí jednou vycestovat do světa a člověk hned mnoho věcí pochopí. V čem ti pobyt v zahraničí rozšířil obzory?

Moje první pracovní cesta byla do Japonska a hned na dva měsíce. Byl to pro mě malý křest ohněm a bylo fajn, že se mnou cestovala matka. Musela jsem se naučit samostatnosti a dalo mi to hodně do života. Nejdříve jsem si nedokázala představit, že bych cestovala do zahraničí zcela sama bez rodičů. Dnes se sbalím a jsem schopná vyrazit kamkoli.

Sledujte: Česká topmodelka Hana Jiříčková ozdobila festival v Cannes: Svou přítomností však pomáhala lidem proti chudobě

Patříš mezi mileniály. Jak bys charakterizovala tuto generaci?

Žijeme až příliš online. Závislost na sociálních sítích je na můj vkus až příliš velká. Je to sebevědomá generace, užívá si volnost a na nic se neváže.

Tolerance. To je vlastnost, která spojuje mileniály. Tématem tohoto našeho čísla je "Be Human", tedy "Být lidský". Jak se snažíš ty pomáhat tomu, aby tento svět byl lepším, krásnějším?

Občas vnímám neúctu ke starší generaci a to mě mrzí. Stejně tak i vztah k životnímu prostředí. Nechci však opakovat prázdné fráze, které stále slyšíme kolem sebe. Začít musíme každý u sebe.

Setkala ses se světovou modelkou a influencerkou z mileniálů Gigi Hadid. Jaké bylo toto setkání, jaká byla, povídaly jste se i o něčem?

Gigi působí velmi příjemně. Na prohlídce byla milá a přátelská. Nechovala se nadřazeně a pyšně, stojí pevně nohama na zemi. Neměla jsem spoustu času se s ní promluvit, jen jsme prohodily pár slov a vyfotila jsem se s ní. Velmi mě potěšilo, když mě nazvala svou kolegyní, protože jsem vedle ní začátečnice.

Účastníš se různých módních akcí v Praze nebo ve světě. Co v tobě naposledy zanechalo silné dojmy?

Můj poslední zážitek je z Bangkoku, kde jsem byla na prohlídce Chanel Cruise. Přišla se na nás podívat thajská princezna a na after párty vystoupil Pharrell Williams. Bylo to opravdu skvělé.

Když si v zahraničí a právě v ten den máš "day off", kam směřují tvé kroky, jaký volíš program?

Když navštívím nové město a mám volno, vždy vyrážím na prohlídku místních zajímavostí, ochutnám tamní speciality. I v Paříži, kde to víceméně znám, se ráda procházím podél Seiny nebo jen relaxuji v některém z místních parků.

Jak důležitou roli hraje v současnosti Instagram v kariéře modelky?

Pro modelku je Instagram pracovním nástrojem. Přes tuto sociální síť si klienti vyhledávají modelky. Kromě booku nebo compcard prozkoumávají i Instagram. Ten řekne o modelce více, proto je důležité sdílet na Instagramu věci nejen z pracovní sféry, ale i něco z osobního života.

Kdo tě inspiruje na Instagramu, koho sleduješ, můžeš nám prozradit nějaká zajímavá jména?

Na Instagramu, mě ze světa modelingu baví topmodelka Romea Strijd a z čech určitě profil Zuzany Stráské, taktéž Chefkamu, Cukrfree a také projekt "Za normální holky".

Foto:
Matúš Tóth
Zdroj:
Feminity zima 2018/2019

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..