Objem ve vlasech vám změní vzhled: Chcete-li dosáhnout husté hřívy, zkuste kromě zinku tyto minerály

Krásné vlasy si od nepaměti žádají potřebnou dávku vitamínů. Známé jsou však výsledky studií, které hovoří o tom, že zinek nemusí být hned nutně na prvním místě. Podpořte i tyto látky a zakomponujte je do svého systému, vaše vlasy vám poděkují.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Vlasy, které jsou zdravé a vyživené zevnitř umí zářit i navenek. Jejich bohatému objemu, lesku a také půvabné barvě umí dopomoci tyto minerály. Pokud je doplníte, vyhnete se předčasnému šedivění, potlačíte však i podrážděnost pokožky hlavy či možné vypadávání vlasů.

Mohlo by vás zajímat: Lesklé rty, které budou působit šťavnatě a luxusně zároveň: Tyto produkty noste s sebou v kabelce

Přidejte B5 a čekejte zázraky

Tento vitamin, který jak známo z názvu pochází ze skupiny B vitaminů je hotový neobjevený poklad pro vaše vlasy. Jeho síla následovně vyživuje vlasy z hloubky a podporuje jejich plodnost, což vede ke zlepšení jejich růstu i objemu. Enzymy obsažené v B5 mají účinek, který blokuje šedivění a navíc tento vitamín působí jako všelék proti únavě a vyčerpání celého vašeho těla. Dopřejte si ho ve stravě ve formě ořechů, vajíček i luštěnin.

Křemík ví o vlasech své

Vitamin, který bychom mohly nazvat i vitamínem krásy je bezpochyby křemík. Jeho účinek uvidíte už po pár týdnech jeho užívání. Dokáže vzpružit pokožku hlavy, zabránit padání vlasů, protože pomáhá k tvorbě kolagenu. Nejvíce ho svému tělu doplníte pokud přidáte do své diety jáhly, oves či ječmen. Obsahuje ho i ovoce a to např: jablka, pomeranče, meloun či rybíz, naplno se nachází i v zelenině-rajčatech, paprice či cibuli.

Selen je nezbytnou látkou

Prvek selen ovlivňuje chod našeho imunitního systému a má také důležitý antioxidační účinek. Pomáhá tělu vstřebávat vitaminy a odbourávat alkohol či škodlivé toxiny z prostředí. Vaše vlasy se budou po něm cítit opět živé a plné lesku. Najdete ho v chutném exotickém ovocí- v banánech, ananasech i mandarinkách.

Přečtěte si také: Česko-slovenská kosmetika, za kterou vám pleť poděkuje: Tohle jsou naši favorité, které byste měly znát

Svou pozici si drží

V naší mysli se určitě s podporou růstu vlasů spojí právě populární zinek. Ten je nezbytný pro svěžest pokožky vlasů. Pomáhá k jejímu zdraví a posiluje ji. Zvyšuje obranyschopnost, ale co je pro nás ženy nejdůležitější - bojuje proti stárnutí. Najdete ho v rybách v mase ale i v luštěninách či dýni.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..