7 tipů jak upravit své trávení: Díky těmto trikům si zrychlíte metabolismus!

Zajímá vás, jak si můžete zrychlit metabolismus a upravit celkové trávení pomocí jednoduchých a nenáročných triků? Tyto tipy ve stravování či pohybu těla jsou opravdu nenáročnou a šikovnou ukázkou toho, co všechno dokáže naše tělo.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Zrychlený metabolismus je darem, po kterém touží snad každá žena. Skvělou zprávou však je, že i zpomalený metabolismus je možné nakopnout a navrátit mu to správné fungování. Je důležité jen splnit pár základních bodů a zakomponovat je do svého každodenního života. Nechte se inspirovat těmito ověřenými triky.

Inspirujte se: Nápoj, který nastartuje metabolismus: Podpoří činnost střev a na tělo má skvělé detoxikační účinky

Pijte více studené vody

Lidé, kteří pijí vodu namísto sladkých nápojů, jsou úspěšní při hubnutí a udržování si ji. Tento účinek na vypalování kalorií může být ještě větší, pokud pijete studenou vodu, protože vaše tělo využívá energii na ohřátí na tělesnou teplotu.

Jezte kořeněná jídla

Paprika, chilli či jiné koření obsahují látku, která může zvýšit váš metabolismus. Pravidelnou konzumací těchto koření a ostrých jídel trénujete svůj metabolismus a postupně ho zrychlujete. Tento trik je opravdu účinný a milovníci ostřejších jídel na něj nedají dopustit.

Cvičení s vysokou intenzitou

Intervalový trénink s vysokou intenzitou zahrnuje rychlé a velmi intenzivní výbuchy činnosti. Může vám pomoci při spalování většího množství tuku zrychlováním metabolismu i po ukončení tréninku a pozitivně prospívá i na vaše tělo.

Naučte se stát

Příliš mnoho sezení je opravdu škodlivé pro vaše zdraví. Někteří zdravotníci ho dokonce nazvali "nové kouření". Je to částečně proto, že dlouhá období sezení napájí méně kalorií a může vést ke zvýšení hmotnosti. Tím, že se naučíte častěji procházet nebo stát si zaručeně zrychlíte metabolismus.

Jezte proteiny po každém jídle

Protein zvyšuje vaši metabolickou rychlost a také je ideální při různých dietách či zdravém životním stylu. Konzumace bílkovin vám také pomůže cítit se plnější a zabraňuje vám podlehnout pamlskům či přejídat se.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj je výborný na trávení, protože obsahuje málo kalorií a zároveň je velmi chutný a lahodný. Tento čaj pomáhá přeměnit část tuku uloženého v těle na volné mastné kyseliny, které mohou zvýšit spalování tuků a upravit váš žaludek do správné rovnováhy.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout 5 kilo tuku za měsíc bez drastické diety? Slova fitness trenéra byste si měli vzít k srdci

Vychutnejte si spánek

Jedním z nejdůležitějších bodů je dokonalý spánek, během kterého si vaše tělo opravdu odpočine a nabere nové síly. Nedostatek spánku může snížit množství spálených kalorií, změnit způsob zpracování cukru a narušit hormony regulující chuť k jídlu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..