Přestože jsme spolu byli 10 let, nakonec jsme se rozešli: Až časem jsem zjistila, co je pravý důvod rozchodu

Někdy láska ztroskotá i v období, kdy byste to už zřejmě nečekaly. Pokud zažehnáte dvě krize, ale nakonec to skončí kvůli naprosté banalitě, zaskočí vás to. Pravý důvod, však Tamara zjistila až časem.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Někdy láska ztroskotá i v období, kdy byste to už zřejmě nečekaly. Pokud zažehnáte dvě krize, ale nakonec to skončí kvůli naprosté banalitě, zaskočí vás to. Pravý důvod, však Tamara zjistila až časem.

Tamara byla vdaná za bratra své nejlepší kamarádky. A přestože si jako děti pomalu neuměly přijít na jméno, v dospělosti se jeden do druhého zamilovali. Mladá láska přerostla nakonec do manželství. Ačkoliv naoko jejich vztah vypadal ideálně, nebylo v něm vše až tak růžové. A věděli to oba.

Přečtěte si: Svého manžela jsem si naučila něčemu, co dnes lituji: Neudělejte stejnou chybu i vy

Maličkosti, které hrají velkou roli

"Měli jsme klasické manželství. Rozuměli jsme si a spojovali nás stejné zájmy, měli jsme toho mnoho společného. Emil byl úžasný. Úplně každá by ho brala všemi deseti. Byl milý, laskavý, společenský a měl smysl pro humor. Naší největší vášní bylo cestování. Oba jsme ho milovali. Jakmile jsme se dali dohromady, udělali jsme si cestovatelský rok. Byli jsme v Tanzánii, na Mauriciu, Keni, Zanzibaru a ve Vietnamu. Vždycky jsem si myslela, že právě v takových okamžicích, poznáte toho druhého nejlépe. Nikdy jsme totiž nejeli přes cestovku, ale na vlastní pěst. V mnoha situacích jsme se museli spolehnout jeden na druhého. Znala jsem všechny Emilovi silné i slabé stránky a on znal ty moje. Právě proto jsem byla přesvědčena o tom, že my dva společně ustojíme jakoukoliv krizi. Nicméně velmi jsem se mýlila," začíná své vyprávění Tamara.

Důvod, který mě skutečně překvapil

Ano, dvě velké krize Tamara a Emil ustáli. Dokonce i nevěru. "Přestože jsem nikdy nepředpokládala, že bych nevěru dokázala odpustit, život mě naučil jeden fakt. Člověk míní ... A někdo tam nahoře mění." Tamara prominula Emilovi i jeho malé uklouznutí.  "Věděla jsem, že téměř každý chlap někdy jednoduše podlehne. Měla jsem za sebou stovky příběhů mých kamarádek a kolegyň. Možná i proto jsem se mu rozhodla odpustit. Bylo mi jasné, že mě miluje, cítila jsem to. Proto jsem mu neváhala odpustit. Ale nakonec přišlo něco, co ukončilo náš vztah, bez jakéhokoliv momentu překvapení, nebo velké události, která by toho byla předzvěstí," pokračuje Tamara.

Nepřehlédněte: Perfektní muži stále existují, i když je jejich jako šafránu: Toto jedno znamení vás nikdy nepodvede

Tamara otěhotněla a narodili se jim dvojčata. Během celého období Emil Tamaře velmi pomáhal. Věděl, že ve srovnání s jejich dosavadním životním stylem se její život skutečně obrátil vzhůru nohama. Musela skončit v práci, kterou milovala, k cestování mohli na pár let opravdu zapomenout a nebudeme si lhát, ale dvojčata umí dát pořádně zabrat. Přesto jakékoliv jeho snaze se jeden druhému začali vzdalovat. Najednou se pro Tami staly středobodem vesmíru děti a na jejich společné zájmy a vztah začala jaksi zapomínat. Odsouvala Emila do pozadí a dvojčata se pro ni staly vším. Samozřejmě, myslela to všechno dobře, jen ve chvílích, kdy se vyrovnávala s úlohou mámy, jaksi zapomínala na fakt, že je i manželkou. A ne, v tomto okamžiku si Emil nenašel žádnou bokovku. Právě naopak. Snažil se být Tami co nejvíce nablízku. Nicméně, ačkoli nechtěně, ale přece ho ona od sebe neustále odsouvala  na vedlejší kolej. Až to nakonec přešlo do stádia, kdy se jejich pohled na život začal diametrálně lišit. Každý měl vlastní představy, sny a touhy a jaksi si jeden druhému nezapadaly do konceptu. "Vzdálili jsme se jeden druhému natolik, že rozchod byl jediným řešením. Ano rozchod. Kvůli dětem jsem se rozhodla být stále jeho manželkou. I když žijeme odděleně, naše děti mají stále rodiče, kteří se neřadí do kategorie rozvedených. Vím, že je to tak pro všechny nejlepší. Alespoň zatím. Samozřejmě, uvidíme, co přinese čas ... Ovšem za rozpad našeho vztahu mohlo nakonec obyčejné odcizení, dokonce sehrálo významnější roli, než nevěra ..."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..