Těchto 5 destinací bude hitem v roce 2019: Podívejte se, kde strávíte nezapomenutelnou dovolenou

Chcete-li tento rok zažít jedinečnou dovolenou, máme pro vás několik inspirativních tipů. Odhalte spolu s námi nádherné pláže, či města, která vám rozhodně mají co nabídnout.

Zdroj: grandparkhotelrovinj.com
Zdroj: grandparkhotelrovinj.com

Pokud milujete cestování a letos byste chtěly strávit dovolenou na okouzlujících místech, máme pro vás pár tipů. Prázdninové destinace, které jsou hitem roku 2019 vás dostanou. Atmosférou, historií, krásnými plážemi a v neposlední řadě i skvělou gastronomií. Víte, co se vyplatí opravdu navštívit?

1. Rovinj, Chorvatsko

Krásné prostředí lemované borovými lesy, nádherné pláže omývané průzračným Jaderským mořem, mírné klima a poutavé historické památky, dělají z Rovinj ideální místo k odpočinku. Navíc je právem považováno za nejromantičtější město chorvatského pobřeží. Přijdou si zde na své ti, co vyhledávají klid na pláži, ale i milovníci historie. Kromě mnoha kouzelných míst v této oblasti jistě nezapomeňte ani na Limský záliv, který je přírodní rezervací. Rovinj je často považován za "chorvatské Benátky", jelikož je v jeho historickém centru poznatelný rys středověkých a renesančních prvků italské architektury. Ale jedno víme o tomto městě jistě, pokud máte rády trošku italského temperamentu, přijdete na své.

2. Bibbona, Itálie

Kouzelné přímořské letovisko Marina di Bibbona se nachází v Toskánsku. Starobylé hrady, pevnosti, kláštery, vůně borovic, olivovníků a vinic je něco, co si vás okamžitě podmaní. Bibbona je láska na první pohled. Typická toskánská krajina s malebným venkovem, mořským pobřežím a Apuánskými Alpami, nabízí jedinečnou dovolenou u moře. Navíc, vždy máte možnost aktivního poznávání tradičního toskánského života. Pokud milujete italskou atmosféru, dobré jídlo, kvalitní víno a nekonečnou pohodu, zde jste na správném místě.

Mohlo by vás zajímat:

3. Marrakesh, Maroko

Pokud toužíte po exotice s nádechem orientu, rozhodněte se tento rok pro dovolenou v Marrakesh. Právem totiž patří mezi nejvíce fascinující místa světa. Město má skutečně výjimečnou polohu. Objímají ho vysoké, zasněžené pahorky legendárního Atlasu, dotýkají se ho nekonečné zástupy plné datlových palem. Najdete zde směs historie, současnosti, dechberoucích příběhů a legend. Marrakesh není ani tak arabské, jako spíš berberské město a je to tu velmi cítit. Červené fasády domů, staré okenice, typické obchůdky a tržiště si vás určitě získají. A o té vůni, která vás bude po celou dovolené doprovázet nemluvě.

4. Weligama, Srí lanka

Pozoruhodná krajina, v níž se snoubí nadčasové chrámy, smíšené kultury a náboženství, panenská příroda a pohádkové pláže. Srí Lanka je skutečně malý kousek ráje na zemi. Nejen přírodou, ale také neuvěřitelně milými a šťastnými domorodci. Přijdou si zde na své zamilované páry, rodiny s dětmi, ale i adrenalinoví nadšenci. Dokonalé krásy Srí Lanky představuje 350 vodopádů, 25 tisíc vodních útvarů, přes 1300 km pobřeží a rozsáhlé čajové plantáže. Nejlepší prázdninová střediska jsou zejména na jižním pobřeží v okolí pláží Tangalla, Beruwala, Bentota nebo Unawatuna. Oblíbené vodní zahrady, nejstarší nástěnné malby v zemi se nacházejí v Sigiriya. Srí Lanka může být o spojení příjemného poznávání a odpočinku na závěr.

5. Bangkok, Thajsko

Multikulturní, nezapomenutelný, velký, moderní, amerikanizovaný. Přesně takový je Bangkok. Toto královské velkoměsto, vám nabízí jistou dávku kultury, historie a skvělého relaxu v jednom balíčku. Věřte, že pulzující město si vás získá. Určitě navštivte chrám smaragdového Buddhy, chrám ležícího Buddhy, či čínskou čtvrť. Kulturní fenomén, nákupní ráj a místo tisíce kontrastů. I to je Bangkok.

Foto:
grandparkhotelrovinj.com, hotelmusebangkok.com, capeweligama.com, amanjena.com, síitaly.com
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..