Manžel udělal v mládí rozhodnutí, o kterém mi před svatbou neřekl: Teď nevím, jak se mám zachovat

Katka se ocitla mezi dvěma mlýnskými koly. Na jedné straně láska k manželovi, ačkoli lhal, na straně druhé volba, kterou musí udělat. Obětuje se nebo se zachová sobecky stejně jako její manžel?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Buď si naše čtenářka Katka vybere manželský život, který však nikdy nebude v jedné věci pro ni naplněný. Nebo sobecky upřednostní sebe a své potřeby? Ale kdo začal první se sobectvím? Utvořte si názor samy ...

Samé výmluvy, které nakonec došly

Naše čtenářka Katka se nám rozhodla vypovídat a popsat situaci, v níž se ocitla ne vlastním zapříčinění, ale na základě lži svého manžela, který k ní nebyl od začátku vztahu upřímný. "S Oliverem to byla skutečná láska, o níž jsem byla přesvědčená, že nám vydrží do konce našich životů. Vše se však rozplynulo v momentě, když jsem začala v manželství ptát, kdy budeme mít děti, protože já jsem po nich skutečně toužila. Nejdříve jsem dostávala odpovědi typu "když si seženeme něco většího," potom "Když si ještě trochu užijeme životu ve dvojici" a nakonec mu došly výmluvy," objasňuje Katka.

Mohlo by vás zajímat: Muži narovinu: Toto si myslí o ženách, které měly více sexuálních partnerů

Rozhodnutí v mládí, kterého však nelituje

Nakonec se Katka dozvěděla z úst svého milovaného manžela, že před pár lety podstoupil vasektomii, protože byl přesvědčen, že nechce mít děti. V té chvíli se Katce zhroutil svět, protože toužila po dětech s ním: "Vždyť i to je důvod, proč jsem si ho brala, ne? Toužila jsem si s ním vybudovat rodinu. Když si jen pomyslím, že před oltářem se nás kněz ptal, zda s láskou přijmeme děti jako dar a budeme je vychovávat v naší víře ... Vždyť on lhal už u oltáře ... Nechápala jsem, jak mi mohl něco tak důležité zamlčet, když dobře věděl, že jsem téma děti nejednou propírala. Co si myslel?" Nechápe do dnešního dne naše čtenářka. Když se však na to zeptala svého manžela, ten jí dal jen tu odpověď, že ji neskutečně miluje a že si myslel, že nakonec i ona zatouží jen po životě ve dvojici. Když se ho však zeptala, zda od té doby nezměnil názor, prý ne, že stále děti nechce.

Katka ještě věřila, že si před takovým důležitým rozhodnutím nechal alespoň zmrazit spermie, ale kdepak. Její manžel si byl natolik jistý, že si řekl, že to nepotřebuje a dobrovolně se připravil o možnost mít vlastní dítě.

Čtěte také: Celé týdny jsem dostávala zásilku červených růží: Když jsem zjistila, kdo mi je posílá, nečekala jsem to

Rozhodnutí, které musela udělat

Když vyprchaly ty prvotní, nejsilnější emoce a Katka začala střízlivěji uvažovat, věděla, že se musí rozhodnout. Věděla, že přesto, jak moc ji svým sobeckým rozhodnutím ranil, že ho stále miluje. Ale na druhé straně, dokáže s ním pokračovat v manželském životě, který nebude pro ni nikdy naplněný, neboť s ním nebude mít děti? "Neumíte si ani představit jak dlouho jsem s tím bojovala. Jak dlouho jsem přemýšlela nad tím, co udělat. No nakonec jsem pochopila, že se buď obětuji a zachráním si manželství, ve kterém jsem jinak byla šťastná nebo si sobecky dopřeji šanci mít to, po čem toužím," přiznala se Katka.

Kdo byl sobecký víc?

Manželovi Katka oznámila, že ačkoli ho miluje, jejich manželský život by byl jen přetvářka. Že se zachoval sobecky, když přesvědčil sám sebe, že jeho manželce bude stačit život bez dětí. Pak dodala i toto: "Ty ses sobecky zachoval tehdy, já se tak musím zachovat teď. Dávám přednost sobě, protože toužím po vlastních dětech, které mi ty dát nikdy nemůžeš a zatajil jsi mi to. Opouštím tě, protože manželství bez dětí pro mě není naplněným manželstvím. Nedal jsi mi na výběr..."

Nepřehlédněte: Nejhorší věc, kterou můžete ve vztahu dělat: Takto muž urychleně vyhledává jinou ženskou společnost

Dnes je Katka už rozvedená a přestože ji to bolí do dnešního dne, ví, že v tom manželství by nemohla pokračovat a dělat jakoby se nic nestalo. "Kdybych zjistila, že je neplodný až v manželství, neopustila bych ho. Ale on toto rozhodnutí udělal vědomě a dobrovolně. Zachoval se sobecky, ale já nakonec také. Kdo byl sobecký víc? Nevím, ale cítím, že jsem se rozhodla správně," dodává na závěr naše čtenářka Katka.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..