Nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách Spojeného království, je i dnes velmi vytížená: Jak vypadá den královny?

Nejdéle vládnoucí královna, patří k nejpopulárnějším ženám světa. Navzdory svému úctyhodnému věku, stále nesmí odmítnout své povinnosti. Podívejte se, jak vypadá den královny.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

I přesto, že oslavila již 92. narozeniny, její denní program je stále velmi nabitý. Přestože část jejích královských povinností zastupuje její syn, princ Charles, její veličenstvo se během dne rozhodně nenudí. Nahlédněte spolu s námi, jak to vypadá za dveřmi paláce a co patří ke královniny denní rutině.

Přečtěte si také: Skutečný vztah mezi vévodkyní Kate a Meghan: Tyto situace svědčí o tom, že si byly od začátku sympatické

Rituály, které se musí udělat

Pokud jste si myslely, že královna vstane kdy chce, velmi se mýlíte. Její den panovnice začíná o půl osmé, kdy služební zaklepe na dveře ložnice, pustí jí rádio. Alžeta II. vyslechne zprávy a mezitím jí další služebný přinese oblíbený šálek černého čaje s mlékem. O půl hodinu později si dopřeje ranní koupel. Její osobní asistentka jí připraví první kostým, ve kterém opustí dveře svého pokoje. O půl deváté snídá a následně jde vyřizovat korespondenci. Zde už její pracovní kolotoč začíná naplno.

Řeší a schvaluje zásadní a oficiální vyjádření paláce, potvrzuje je, případně doporučuje možné změny. To jí zabere přibližně dvě hodiny. Do té doby se zdržuje ve svém sídle. O jedné se podává lehký oběd, královna většinou preferuje rybu. Následně se ráda prochází v zahradách paláce. V té době ji nikdo nesmí vyrušovat. No a pak na řadu přicházejí plánované setkání.

O půl páté pije opět svůj oblíbený čaj. Následuje večeře a po ní se opět věnuje oficiálním listům. Do postele jde před jedenáctou a asi hodinku si čte.

Vytížená panovnice

Být královnou je práce na plný úvazek. Například i schválenou legislativu parlamentu musí odsouhlasit královna. Přitom hostí hlavy států absolvuje diplomatické cesty, navštěvuje školy, nechybí na povinných recepcích, uděluje rytířské tituly, jmenuje hodnostáře, otevírá zasedání parlamentu, účastní se slavnostních událostí. Navíc je hlavní velitelkou ozbrojených sil, což znamená účast na dalších ceremoniích. Je patronkou více než 600 dobročinných organizací.

Jak vidíte, být královnou, vůbec není jednoduché. A denní harmonogram, má také pěkně nabitý!

Mohlo by vás zajímat: Vévodkyně Meghan Markle dbá na zdravé stravování: Jejími zásadami se řídil před svatbou i princ Harry a nepolevil

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..