Neverland Michaela Jacksona aktuálně v centru pozornosti: Co se skrývalo uvnitř kdysi a dnes?

Kontroverzní dokument Leaving Neverland o údajné temné stránce už nebohého zpěváka Michaela Jacksona vyvolal velký rozruch. Jak to však ve skutečnosti bylo a zda se jen někdo nechce obohatit na úkor zpěváka ještě i po jeho smrti, je sporné. Co však kromě tajemství Jacksonův Neverland skrývá, kdo ho dnes vlastní a další zajímavosti?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Legendární Neverland

Zpěvák Michael Jackson byl nepochybně jednou z legend a popových ikon, pro jehož zpěv, zjev, či filantropii, ho milovali fanoušci po celém světě. Jeho láska k dětem vyvolávala v mnoha pochybnosti a otázky a skutečnou vlnu šílenství způsobil i dokument, Leaving Neverland, který zpěváka vykresluje ve skutečně špatném světle.

Nejdeme nyní pátrat po tom, jak to bylo, jedno je však jisté... Legendární Neverland skutečně existoval a bylo to pompézní místo plné fantazijních věcí, které Michael Jackson vytvořil. Jak vlastně vypadá, co kromě tajemství skrývá a kdo ho vlastní dnes?

Mohlo by vás zajímat: Princezna Diana otevírala dárky před Vánocemi: Víte, co darovala královské rodině během prvních svátků?

Zpěvák v něm bydlel téměř 18 let

Legendární zpěvákův Neverland se nachází v okrese Santa Barbara v Kalifornii, asi 5 mil od města Los Olivos. Je to vlastně ranč a proslulý Jacksonův kalifornský domov, ve kterém bydlel téměř 18 let. Zpěvák ho koupil za 19 a půl milionu dolarů a uvnitř dům skrýval 22 neuvěřitelně pompézně zařízených místností, ubytovnu pro zaměstnance či dokonce dvě jezera v jeho okolí.

U jména se inspiroval Disneym

Michael koupil toto místo v roce 1987 a pojmenoval ho Neverland, přičemž se inspiroval ostrovem fantazie v Disneyho pohádce o Petrovi Panovi, o chlapci, který nikdy nevyroste. Později na tomto místě vytvořil i soukromý zábavný park, dětskou zoologickou zahradu s množstvím exotických zvířat či železnici s vlakem a stanicí. Zábavní park měl své ruské kolo, horskou dráhu, vozy, pirátskou loď a různé další atrakce.

Čtěte také: Rychlý tip na detox od 54-leté Yolandy Hadid: Vypadá úžasně a tento trik naučila i své dcery

Jak vypadá a jak se jmenuje Neverland dnes?

Podle internetového portálu, inews.co.uk, po obviněních z ohavných činů a prohledání ranče se Michael Jackson zapřísahal, že na toto místo už nikdy nevkročí. Rok před jeho smrtí byl Neverland přejmenován na Sycamore Valley Ranch, čili jak se jmenoval původně. Podle realitní kanceláře, která dům prodávala, se může toto místo pochlubit 6 ložnicemi a jednou přímo obrovskou ložnicí s vlastním podkrovím a dvěma koupelnami.

V současnosti byl Jacksonův zábavní park nahrazen rozsáhlým krytým venkovním grilem, bazénem, ​​tanečním studiem, tenisovým a basketbalovým kurtem. Součástí celého areálu jsou dnes i tři samostatné domy pro hosty, kino, jeviště, stodoly a přístřešky s plným servisem.

Nepřehlédněte: Co prozradila o vévodkyni Meghan její nejlepší kamarádka? Takto vidí její budoucnost v královské rodině

Kdo vlastní Neverland v současnosti?

Většinu Neverlandu odkoupila americká mezinárodní investiční společnost Colony Capital v roce 2008, kdy ještě Michael Jackson žil, ale svůj majetek už pro obvinění opustil. Zbytek prý Michael daroval rodinné důvěrnici. Ještě v roce 2015, kdy ho společnost zrenovovala, měl na trhu hodnotu neuvěřitelných 90 milionů dolarů. Prý o něj projevili zájem i Beyoncé a Jay Z, ale nakonec ke koupi nemovitosti nedošlo.

Po zpěvákovy smrti projevily zájem i jeho děti, přičemž dcera Paris Jackson měla ambici získat dům celý a obnovit zahrady a ostatní věci jako fungovaly ještě v roce 2013. V současnosti nikdo neprojevil o legendární Neverland  skutečný zájem, jeho tržní hodnota se dnes propadla o téměř neuvěřitelných 60 milionů dolarů. Dnes si ho zájemce může koupit tedy za 31 milionů eur od zmíněné společnosti.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..