Kvalita vlasů prozrazuje pravdu o vašem stravování: Odhalí, které potraviny byste měly v jídelníčku omezit

Někdy si myslíme, že se stravujeme správně, avšak ruku na srdce, skutečně jste si tím tak jisté? Udělejte si analýzu vlasů a zjistěte, čeho máte nadmíru a jak vyrovnat jídelníček.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Neznamená to však, že jejich role je jen estetická. Vlasy chrání hlavu a tedy i náš mozek, ale kromě toho odrážejí i kvalitu našeho životního stylu. Možná nikoho nepřekvapí, že podobně jako největší orgán těla - kůže odráží to, co do sebe dáváme, stejně tak nehty a tedy i vlasy.

Čtěte také: Laky na nehty, které jsou v souladu s módními trendy: Tyto barvy přitáhnou pozornost na vaše ruce

Suché vlasy

Pokud patříte k lidem, kteří mají suché vlasy odráží to váš postoj k pitnému režimu. Do toho spadají všechny tekutiny, které během dne přijímáte (minerálky, voda, čaje, slazené nápoje a jiné nápoje), včetně tekutin v jídle. Pokud přijímáte velmi málo tělu prospěšných tekutin, tělo je dehydratované, vlasy jsou suché. V souvislosti s tím oslabujete a zatěžujete orgány jako játra, žlučník, slinivku či slezinu. Může se stát také to, že patříte mezi lidi, kteří přijímají nadmíru tekutin, v takovém případě dostávají zabrat ledviny či močový měchýř, vlasy jsou pak vlhké.

Mastné vlasy

Lidé, kteří trpí mastnými vlasy a musí si mýt hlavu každý den nebo obden, by měli zbystřit pozornost. V takovém případě totiž přijímáte hodně tuků nejen živočišného charakteru, jak byste si mohly myslet, ale i rostlinného. S tímto problémem souvisí vyšší procento mastných kyselin v krvi, což způsobuje únavu a lenost. Je to také signál toho, že v důležitých orgánech jako v plicích či střevech se mohou nacházet hleny.

Lámavé vlasy a příliš často vypadávající

Kromě toho, že se tento problém váže s nedostatkem vitamínů během chladnějších dní, kdy je méně slunce, souvisí to také se stravováním. Ve vašem jídelníčku se zřejmě nachází množství potravin s vysokým obsahem cukru. Není to však jen cukr, ale i nezdravé tuky či mléčné výrobky.

Štěpení konečků

Podobně jako u předchozího problému, avšak může to být také buď nadměrným příjmem cukrů, a to i v ovoci nebo dokonce přemírou zeleniny. Ano, i když si myslíte mnohokrát, že zdravě jíte, všeho moc škodí.

Nepřehlédněte: Profesionální spreje na zafixování vašeho make-upu: Udrží vaši pleť svěží i vedle nástrahám počasí

Příliš mnoho šedivých vlasů v dřívějším věku

Samozřejmě, pokud pomineme dědičný charakter a genetickou informaci, do jisté míry může za nárůst šedivých a bílých vlasů živočišná strava. Zejména maso, sůl, ale i pečivo. Řeč je však o nadměrné konzumaci, to je třeba brát na vědomí.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..