Tajemství nejzdravějších lidí na světě: Tato věc jim zajistila krásnou postavu a zdraví doslova na počkání

Zdraví máme jen jedno. Ačkoli to mnohé víme a bereme to jako klišé, je fakt. Víte, čemu vděčí lidé, kterým se vyhýbají nemoci a navíc, mají skvělou figuru, za tento dar? My ano.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Víte, který národ jednoznačně patří mezi nejzdravější na světě? Pokud jste tipovaly Japonce, tiply jste si správně. Průměrná délka života je zde delší než kdekoliv jinde na světě. Navíc s lidmi, kteří mají nějaké to kilo navíc, se zde prakticky nesetkáte. V čem tedy spočívá tajemství zdravého života a krásné postavy? Nám se to podařilo zjistit, nechte se inspirovat jejich jednoduchým tipem, který si dokážete bez problémů osvojit.

Čtěte také: Dvě základní potraviny, které byste měly zařadit do své diety: Tyto snižují úzkost a bojují účinně se stresem

Tušily jste, že Okinawa na nejjižnějším okraji Japonska je místem, kde žije nejvyšší počet stoletých lidí na světě? No a a navíc je zde nejméně rozšířených nemocí, které souvisí s věkem. A to jen kvůli jedné věci.

Na tomto si zakládají

Ano, je pravda, že Japonci spolu s Francouzi, či Italy, mají na rozdíl od nás, pokud to bereme globálně, mnohem zdravější postoj k stravování. Navíc japonské tradiční rčení hlásá, že člověk by měl jíst jen do 80% svého zasycení. Právě toto pravidlo, vštěpují už malým dětem. Velmi jim na tom záleží a zakládají si na tom. Navíc podstatný je pro ně i způsob, jakým si jídlo servírují. Nepoužívají jeden velký talíř, ale jedí z více mini mističek, několik různých pokrmů. Tehdy sní člověk mnohem méně a vybírá si už podvědomě zdravější varianty pokrmů.

Nepřehlédněte: Co dělá s naším tělem nadměrné množství cukru? Takto přetěžujete organismus a zrychlujete stárnutí pleti

Důležité je i složení

Chcete-li se dlouhodobě udržovat ve formě, mít krásnou postavu, musíte si přirozeně dávat pozor i na skladbu jídelníčku. Čerstvost, vysoký obsah obilovin a zeleniny, s přiměřeným množstvím živočišných produktů a sóji, ale minimální množství mléčných výrobků a ovoce jsou nejpodstatnější. Taková strava je bohatá zejména na antioxidanty a flavonoidy, které se vyskytují v zelenině. Má nízký obsah kalorií, ale mnoho výživných látek. Z tohoto Japonci neupustí.

Toto si můžete dopřát denně:

  • rýže
  • zelenina
  • řasy
  • ryby

No a každé ráno byste měly začít šálkem zeleného čaje. Čaj matcha považují Japonci za nejlepší. Je cenný pro obsah antioxidačních složek, známých jako katechiny. Ty se spojují s bojem proti rakovině a virům. Tak co, zkusíte to podle vzoru nejzdravějších lidí na světě?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..