Zkuste pít tento nápoj a zmenšíte si obvod pasu ještě před létem: Nastartujte svůj metabolismus na plné obrátky

Ověřená kombinace, která perfektně nastartuje váš metabolismus. A to právě potřebujete na to, abyste mohly mít do léta figuru jako lusk. Potěší vás také svými zdravotními benefity, vyzkoušíte?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Říká se mu také zlatý nápoj a to díky koření, které je na světě populární již několik let. Je jím kurkuma. Východní ajurvédská medicína je zaměřena nejen na samotné tělo, ale i na mysl, která s ním přímo souvisí. Díky tomuto zlatému zázraku dokážete nastartovat metabolismus a přimět se začít dělat něco se svým tělem. Před létem si tak stíháte zmenšit obvod pasu, ale nepolevte ani tehdy, doporučujeme věnovat se zdravé životosprávě dlouhodobě, vaše tělo vám to vrátí.

Přečtěte si: Intolerance laktózy je něco jiného než alergie na mléko: Co lze jíst a jak s tím bojovat?

Kurkumový nápoj se zázvorem a citrónem

Nejdůležitější látkou je kurkumin. Má silné protizánětlivé vlastnosti a také díky tomu se používá jako lék při desítkách onemocnění. Velkou výhodou je zlepšení trávení a s ním související i nastartování metabolismu.

Jak si připravíte tento nápoj?

Tento na přípravu nenáročný nápoj můžete pít každé ráno nalačno a uvidíte, jak krásně pročistí tělo. Důležité je mít po ruce čerstvé suroviny, budete na něj potřebovat:

  • 1 lžička čerstvého kurkumového kořene nebo 1 lžičku kurkumového prášku (doporučeno použít kurkumový kořen, ale klidně ho můžete nahradit i 100% organickým práškem)
  • 1 lžičku nastrouhaného čerstvého zázvoru
  • 1 lžičku pepře
  • Med na dochucení
  • 1 citron na citrónovou šťávu

Dejte vařit vodu tak, aby mírně vřela. Následně do ní vložte kurkumu, nastrouhaný zázvor a nechte vařit na mírném ohni ještě zhruba 8-10 minut. Pak přeceďte a můžete přidat špetku pepře, med a citron na dochucení pro výraznější a příjemnější chuť.

Nepromeškejte: Stlačením těchto bodů na dlani si zlepšíte kvalitu života: Dokáží pomoci s bolestí a zbavit nervozity

Kromě toho, že tento nápoj nastartuje metabolismus, má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zklidňuje tělo, trávení, nervy, ale i mysl. Odborníci tvrdí také to, že pomáhá ke zlepšení funkci mozku a přemýšlení. Jelikož přirozeně snižuje hladinu cukru v krvi, způsobuje pocit sytosti a snižuje také poptávku po jídle. Pomáhá také tělu zbavit se tuku hned po zkonzumování. Navíc pravidelným pitím si také zlepšujete imunitu a odolnost vůči chorobám.

Nápoj není vhodný během těhotenství, neboť některé ze surovin jako zázvor či kurkuma nemusí organismu v tomto období prospívat.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..