Natália cvičila a jedla zdravě, přesto přibírala: V čem byl problém, že nedokázala rozpustit břišní tuk?

Trenér Michael Achberger měl v minulosti klientku, která i když cvičila a jedla zdravě, nedařilo se jí zhubnout. V čem se tedy skrývala hlavní příčina toho, že kila přibírala a nehubla?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Lidé se pro trenéra rozhodují z několika důvodů. Hlavní důvod, proč se však nejvíce lidé rozhodnou využít služeb trenéra je ten, že chtějí s sebou něco dělat, nějak se změnit. To je logické. Jelikož nejsou schopni vlastními silami se přinutit cvičit a držet se v režimu. Dietním režimu. A o tom to dnes celé bude.

Loni v takovémto čase na jaře za mnou přišla žena. Tedy přesněji ozvala se pomocí sociální sítě, že na mě slyšela dobré reference a měla by zájem o služby. Tak jsme si dohodli osobní setkání, kde jsme si intenzivně povídali, zjišťovali jsme, kde může být problém.

Přečtěte si: Čtyři tipy jak snížit chuť k jídlu: Takto si zmenšíte žaludek a nebudete jíst více než vám stačí

Žena, říkejme ji Natália, neměla problém cvičit, byla docela sportovně aktivní. Přesto byla "při těle". Zkoušela i několik trenérů přede mnou, ale neúspěšně. Často chybu sváděla na ně, že ji dostatečně nemotivovali, že na ni nebyli přísní a podobně. Je to možná pravda, ale vždy platí jedno: chyba je na obou stranách.

Nehubne, i když cvičila, problém byl někde jinde

Natália byla objemnější v každé oblasti: ať už větší zadek, stehna, boky, bříško ale i ruce a také záda byly obrostlejší tukem. Podle jejích slov skoro každý den běhala, občas asi jednou týdně chodila sama do fitness centra, s kamarádkou chodívala plavat dvakrát týdně. Vzpomínala, že neměla žádný zdravotní problém, který by mohl mít vliv na výsledek. Tušil jsem samozřejmě, kde může být problém: nadměrné stravování.

Tak jsem jí dal sepsat jídelní deník, aby mi zapisovala co, kdy a kolik snědla a vypila během dne. A tady to všechno začalo. Nejprve jí to velmi dlouho trvalo, nebyla schopna mi dodat 5denní seznam jídel za méně než měsíc. Stále jen chtěla cvičit. To jsem musel uznat, že snaha byla velká, bylo vidět, že má s tím zkušenosti, že je aktivní a cvičení jí opravdu jde, ale to stravování. Tím, že mi to pomalu ani nechtěla předat, tak jsem tušil, že stravování asi bude její slabost. Nakonec jsem to z ní vymámil, aby to zapsala a předala.

Na první pohled to nebylo až tak špatné. V jídelníčku bylo zastoupeni i relativně hodně bílkovin. Měla i dokonce vyšší podíl zdravých tuků. Kde ale bylo to ale? V množství. Všeho tam měla velmi mnoho. Velká množství. Toužila si zaplnit žaludek a pociťovat neustále pocit sytosti. To byla její radost. Alespoň tak jsem to vycítil. Jenže ona chtěla zhubnout a takto opravdu jen nabírala.

Vymlouvala se. Po mé kritice stravování to nepřijala dobře a stále se začala více a více vymlouvat, že cvičení je nedostatečné, že je málo inovativní, že měla by cvičit to a ne to, co cvičíme ... A co se týče stravování, tak tam se tvářila, že s sebou něco dělá, ale viděl jsem že ne. Rada jedla bio produkty, ale ty nejsou zárukou úspěšné diety. Stále se přejídala zdravým jídlem.

Přibírala a vhodným řešením byla krabičková dieta

Výsledkem po půl roce spolupráce bylo zvýšení váhy při její výšce z 79 na 83 kilo. Já jsem byl nespokojený, ona byla nespokojená. Podle měření tuku byl nárůst hmoty čistě jen do tukových oblastí. Tak jsem jí dal na výběr, buď začne opravdu s dietou, nebo to ukončíme. Navrhl jsem jí řešení:

Krabičkovou dietu. Na trhu je již větší výběr, pro který se může člověk rozhodnout. Různé typy, ať už vegetariánské, ale i podle různých diet, podle hmotnosti člověka, pohlaví ... Dá se to docela pěkně nastavit na svou osobu. Nejprve o tom nechtěla nic slyšet, ale přemluvil jsem ji. Objednala si to rovnou na tři měsíce.

První týdny byla velmi překvapená objemem jídel .. že je to jak pro vrabce. Konečně jí to bylo ukázáno v praxi, kolik má sníst, když chce zhubnout. Neboť není to jen o výběru jídel, ale také o daném množství. A to byl ten největší zádrhel u ní.

Nepřehlédněte: Fitness trenér Meghan Markle má účinnou radu na hubnutí: Pokud se jí budete držet, do 4 týdnů máte o 6 kilo méně

Zhubla na 67 kilo

Po dalším půl roce cvičení a jedení z krabiček zhubla na 67 kilo. Byla velmi spokojená. Já také. Dalším úkolem však bude ukázat jí, že jak si i sama může připravit taková jídla v takových množstvích. S tím byl menší problém, ale praxí se to naučila a dnes už sama ví, co a hlavně, kolik toho může sníst. Neboť aktivita nestačí, důležité je hlavně správné stravování.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MA

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..