Nízkokalorická dieta, která vás naučí stravovacím návykům: Palivové jídla jsou z probiotik a bílkovin

Optavia je název diety, ale i komunity lidí, která přišla s plánem zdravých stravovacích návyků. Základem jejich stravy či diety jsou nízkokalorické mini jídla, které také nazývají palivové. Jaké má program výhody a nevýhody?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Optavia má v nabídce 60 různých jídel

Společnost Optavia, za níž stojí komunita či skupina lidí, má ve své nabídce asi 60 různých porcí nízkokalorických jídel včetně koktejlů, sušenek, tyčinek a hotových jídel. Optavia spolupracuje přitom s odbornou radou složenou z lékařů a vědců, kteří pomáhají při sestavování jídel v jejich portfoliu.

Palivové jídla jsou z probiotik a bílkovin

Každé z těchto jídel nazývají palivové, protože sestává převážně z probiotik a bílkovin, které pokládají za palivo pro tělo. Tyto palivové jídla pohánějí naše tělo směrem k lepšímu metabolismu, trávení a v konečném důsledku i k hubnutí. Zbytek stravy tvoří samozřejmě zelenina jako dušená brokolice či libové kuřecí maso i na grilu a další které si bez problémů zvládnete udělat doma v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat: Nejrizikovější chyby, které vedou k ukládání tuků na břiše: Jsme nepoučitelné a na toto si stále nedáváme pozor

3 stravovací dietní programy Optavie

Jak informuje magazín Womenshealth Optavia má na své stránce k dispozici tři různé programy, přičemž každý z nich je velmi přísný. U každého můžete v jednom dni přijmout maximálně 800 až 1000 kalorií. Jídla také neobsahují žádná umělá sladidla, barviva či příchutě. Jelikož většina jídel sestává ze živočišných produktů, dieta není pro vegetariány a už vůbec ne vegany. Pro ostatní jsou však velmi chutné, výživné a především účinné.

Plán 5 a 1

Tento stravovací plán sestává v pojídání 5 palivových jídel za den a z vaření si jen libového masa a jídel se zeleninou.

Plán 4 a 2 a 1

V této stravovací variantě dostanete 4 palivové jídla denně, jednu zdravou svačinu a dvě dietní jídla se zeleninou si připravujete sami dle vlastního výběru.

Čtěte také: Většina z nás jí nezdravou čokoládu: Vyhněte se škodlivým složkám, nejhorší jsou na tom tato označení výrobků

Plán 3 a 3

Tento stravovací plán vyžaduje nejvíce vaření a je zaměřen spíše na ty z vás, kteří si chtějí svou váhu už jen udržet, ne na hubnutí. Dostanete tři palivové jídla za den a připravíte si tři libové jídla se zeleninou dle vlastního výběru.

Naučí vás zdravým stravovacím návykům a máte i trenéra

Optavia je program na hubnutí, který má i skvělý vedlejší benefit v podobě toho, že vás naučí zdravým stravovacím návykům díky častějším a malým porcím jídel. Dalším benefitem je možnost trenéra, který je vám k dispozici a pomůže vám dosáhnout vašich cílů. Dále i online fóra, video chaty a týdenní podpůrné sezení s dalšími členy, kteří se stravují v jednom z režimů, plánů programu Optavia. Cvičení je samozřejmě důležitou součástí každého programu na hubnutí.

Nepřehlédněte: Žena vysadila na 10 dní cukr: V čem všem se nachází a jak se s tím muselo vypořádat její tělo?

Nevýhodou jsou finance a přísnost diety

Program Optavia má jen jednu nevýhodu a to samozřejmě tu finanční, není levnou záležitostí. Stravovací plány se podle webové stránky pohybují od 350 do 450 dolarů za měsíc. Stejně je vhodný, pokud chcete rychle zhubnout, ale z dlouhodobého hlediska vyžaduje skutečně člověka, který se umí omezovat a přizpůsobit.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..