Odpověď na otázku, která se víří v hlavě mnohým: Máme všichni na internetu partnera číslo dvě?

Sociální sítě usnadnily paralelním vztahům. Je možné, že má každý z nás na internetu v záloze ještě jednoho partnera, vždy připraveného k aktivaci?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Smartphony se staly v 21. století téměř strážci našeho "já". Nikam se bez nich nepohneme, přes zorientování se v cizím městě a vybavení mailů až po intimní fotky nebo nalezení nového partnera. Mobil je jako kouzelný přístroj, který řeší 90% našich každodenních problémů. Dosud například nechápu, jak mohla moje máma s jejím orientačním smyslem přežít bez internetu 80. léta. Nebo si představte takový zamilovaný pár z 90. let. Když chtěl muž poslat své milé z jiného města fotku, musel se vyfotit na film, nechat si fotku v místním obchodním domě vyvolat, koupit obálku, známku, jít na poštu, vystát si řadu a pak pár dní čekat na odpověď. Nedej bože, pokud to byla nějaká choulostivá fotka, tehdy o vašich intimních partiích věděla celá pobočka místního fotolabu. Flirtování předtím, než jsme se všichni stali součástí online světa, muselo být jednoduše zdlouhavé a vytrvalé. Paradoxně si však nemyslím, že by si lidé pro to byli věrnější nebo měli hezčí vztahy.

Přečtěte si: Začala jsem si s mužem mé nejlepší kamarádky: Když se to dozvěděla, udělala věc, která překvapila všechny

Flirtování s neznámými

Flirtování s neznámými, podvádění a paralelní vztahy zde jsou jednoduše nadčasovou záležitostí. Sociální média to mileniálům jen trochu usnadnili. Začalo to facebookovým flirtem typu "poke", tedy šťouchnutí, které jistě dovedlo k rozchodům, ale i k oltáři nejeden pár. Od té doby co přišly na Facebook všechny tety a babičky, bylo jasné, že sexualita se přesune někam jinam. Instagram se stal prodlouženou rukou seznamek a zároveň i podvádění. Myslím, že každému zadanému je jasné, že jeho partnerka nebo partner bude ještě během svého zbytku života pokládat za velmi atraktivní i jiné lidi kromě něj. Občasné flirtování je něco, co nezastaví ani nejromantičtější láska. Co však vyvolává skutečné otázky, je interakce a konverzování na sociálních sítích. Díky emotikonám jsou věci nejednoznačně dvojznačné. A to ještě více komplikuje celou situaci. Je možné, že má každý z nás na internetu v záloze ještě partnera číslo 2, vždy připraveného k aktivaci? Někoho, komu se svěřujeme, když váš reálný partner nemá čas. Jaký je rozdíl mezi jemným flirtem a co vlastně znamená v překladu emotikon plamene? "Jsi nesmírně přitažlivá?" "Raduji se s tebou?" "Venku je teplo!" A co se vlastně bere ve světě neustálé výměny informací za podvod? Je to lajkování obrázků někoho jiného, komentování, přímé zprávy nebo soukromé instastories? Je tolik možností, jak vnímat všechny tyto (ne) důležité projevy. Podle některých vztahových koučů by si mileniálové měli na začátku každého nového vztahu vyjasnit tyto nuance, aby nedocházelo k nedorozumění. Hlavně, pokud i váš vztah začal přes sociální síť. "Jakmile vidím, že můj přítel komentuje nějaké jiné ženě něco na Instagramu, hlavou mi automaticky proběhne tisíc možných scénářů, tisíc možných konverzací a významů, které může rozpoutat jeden symbol," stěžuje se mi Johana, která svého partnera poznala právě přes messenger na instagramu. Když se o tom bavíme v kruhu našich kamarádek, každá má jiný názor a tehdy upřímně Johanku lituji. Standard, podle kterého by se mohla řídit nebo se cítit alespoň méně paranoidně, jednoduše neexistuje. Každý má nastavenou hranici někde jinde. Co nevadí vám, by asi vaše kamarádka jednoduše nepřežila a naopak.

Nepřehlédněte: Tyto tři znamení zažijí nejkrásnější léto tohoto roku: Patříte mezi ně i vy?

Všichni chceme být milováni

Flirtování v současnosti je o intenzitě. Stalo se nonstop záležitostí, kdy si tu druhou osobu nosíte pomyslně neustále v kapse. Pozornost v jakoukoli dobu, ať jste kdekoli - takové jsou sociální sítě, protože taková je povaha lidí. Všichni chceme být milováni, vědět, že se líbíme - vždyť pro to i vzniklo rozdávání lajků a srdíček. Toužíme být vidět a být přijati. Nebezpečné v dnešní době je, jak si dokážeme vyvinout city k někomu, kdo nám ukazuje z dálky jen jednu a pořádně "filtrovanou" část své reality. Online je vždy všechno jednodušší, muži jsou většinou vyšší a ženy mají pleť bez akné a vrásek. Offline je však realita. A v ní tvoříme i vztahy, na kterých skutečně záleží. Ano, všichni jsme jen pár kliků od nových potenciálních partnerů, ale to neznamená, že pro to musíme začít podezřívat ty současné. Jak tedy z toho ven, když máte pocit, že váš milovaný má online flirty? Je jedno, jestli to je jen váš vnitřní pocit nebo realita. Základ zůstává stejný. 1. Rozhodně netřeba stalkovat svého partnera, ale klidně mu raději vyjádřete své pocity. 2. Řekněte mu to jen jednou a důrazně. Neopakujte se každý týden, slyšel vás a ví, co si myslíte. 3. Budujte váš reálný offline vztah. 4. Buďte šťastnou a vyrovnanou partnerkou, která zná svou hodnotu, a proto si je vědoma, že nějaké online flirty ji nemohou ohrozit. 5. Zároveň buďte dostatečně silná a připravená opustit někoho, kdo vám svým chováním dlouhodobě nevyhovuje. Nic není totiž víc sexy než jistota v samu sebe - je to jednoduchá rada s komplikovanější exekutivou, která by však zabrala i v před internetové době a na muže bude platit asi navždy!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
SK

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..