Tajemství zásnubních prstenů britské královské rodiny: Jsou opředené rouškou tajemství a ukrývají vlastní příběhy

Dědí se po celé generace, jsou krásné, ale mají i vlastní historii a přidanou hodnotu. Víte, co se však skrývá za zásnubními prsteny britské monarchie?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II.

Královna Alžběta II. nikdy neměla zálibu ve špercích a drahokamech. Britskou panovnici, většinou zdobí jen brože. Nicméně šperk, na který nedá dopustit je právě zásnubní prsten. Ačkoli veřejnost ho velmi často nevidí, protože podle protokolu má její veličenstvo téměř v každé situaci na sobě rukavičky, přece jen ho má vždy na sobě. Dominantou platinového prstenu je 3-karátový diamant, kolem kterého je osazených pět menších diamantů. Zásnubní prsten navrhl Princ Philip, Vévoda z Edinburghu sám, ale má i pěknou minulost. Diamanty pocházejí z koruny jeho mámy. Přibližná hodnota zásnubního prstenu jejího veličenstva je okolo 200 tisíc liber.

Mohlo by vás zajímat: Simona Krainová ukázala vypracované bříško: Věřily byste, že této ženě je 46 a to jste ještě neviděly její starší sestru

Princezna Diana

Princezna Diana byla známá tím, že si nikdy nepotrpěla na okázalý luxus a věc prestiže. Dokonce ani zásnubní prsten, pro ni nebyl navržen nijak speciálně. Vybrala si ho v naprosto běžném klenotnictví, ale prý jí učaroval na první pohled. Oválný safír, kolem kterého je korunka tvořena 14 diamanty, osazený v bílém zlatě, je již však dnes ikonickým šperkem. Lady Diana ho nikdy nedávala dolů z ruky. Hodně pro ni znamenal a patřil mezi její nejoblíbenější šperky vůbec. V té době stál přibližně 28 tisíc liber, ale v současnosti se jeho hodnota odhaduje na 180 tisíc liber. Po smrti princezny si máminy šperky mezi sebou rozdělili její synové. Zajímavostí je, že tento prsten si nejprve vybral Harry, ale nakonec si ho s bratrem vyměnil za Dianiny hodinky. Princové totiž chtěli, aby jejich máma byla vždy s nimi. A každý z nich hledal něco sympolického, co mu bude Dianu připomínat.

Čtěte také: Princezna Diana se chtěla vždy líbit: Aby si udržela postavu přesýpacích hodin, dělala každé ráno tuto aktivitu

Kate Middleton

A tak právě ikonický Dianin prsten již více než osm let zdobí ruce sympatické vévodkyně Kate Middleton, manželky prince Williama. Ta si ho zamilovala okamžitě. Nicméně, samozřejme prošel drobnou úpravou velikosti, aby Kate dokonale sedl. Pro ni samou má přidanou hodnotu. Tím, že Dianu nepozala, při pohledu na zásnubní prsten se prý často zamýšlí nad tím, jak by v mnoha situacích reagovala právě Williamova matka. Diana byla pro lidi ztělesněním dobra a laskavosti. A to přesně pro Kate i prsten představuje.

Meghan Markle

Princ Harry je opravdu velký romantik. A stejně jako jeho bratr, i on chtěl, aby měla jeho dnes už manželka, na sobě jakousi malou vzpomínku na princeznu Dianu. A jelikož zásnubní prsten Diany hrdě nosí Kate, Harry se vytáhl. Navrhl ho sám Harry a nacházejí se na něm dva diamanty, které měla ve sbírce princova matka, princezna Diana. Uprostřed nich je umístěn velký diamant z Botswany. Tam se vydali na jeden z prvních společných výletů, když spolu začali randit. No a Meghan ho stejně jako princova matka nedává nikdy dolů z ruky. Jeho cena se odhaduje na 400 tisíc liber.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..