10 minut cviků, které vám nastartují metabolismus: Spalování tuků vám zúží pás o několik cm!

Michael Achberger pro vás sestavil sérii cviků, díky kterým si nastartujete metabolismus a začnete spalovat tuky bleskovou rychlostí, vyzkoušíte?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Přály byste si mít rychlejší metabolismus? Můžete si ho zrychlit! Jediné, co k tomu budete potřebovat, je, odhodlání vstát každé ráno o 10 minut dříve. Během tohoto času stihnete sestavu 4 cviků, díky které nastartujete spalování tuků.

Zapojte se také: Přesně tolik hodin byste měly cvičit, abyste udržely zdravý i svůj mozek: Vyzkoušejte to podle tohoto návodu

Je zcela běžné, že ráno ovlivní celý váš den. Když vstanete - jak se říká - špatnou nohou, můžete být kvůli tomu až do večera mrzuté. Stejně tak pokud se nestihnete nasnídat a pořádně rozhýbat, váš metabolismus nebude pracovat zdaleka tak dobře.

Co tedy udělat pro to, abyste hned ráno skvěle odstartovaly své hubnutí? Dejte si rozcvičku! Ale ne jen tak ledajakou. Následujte mou intervalovou sestavu čtyř cviků, které pomůže urychlit spalování tuků.

4 cviky, 10 minuty a je hotovo!

Může to být opravdu první věc, kterou ráno po probuzení uděláte. Čištění zubů deset minut počká, ne? Více času vám tato rozcvička totiž opravdu nezabere. Nyní si ale řekneme, jak si ji rozvrhnout.

Jednotlivé cviky provádějte jednu minutu, za každým potom následuje 20 sekundová pauza. Dodržujte pořadí cviků podle seznamu níže. Ve chvíli, kdy dokončíte čtvrtý, tedy poslední cvik, jste v polovině. Opět si dejte 20 vteřinovou pauzu a následuje totéž od začátku. Čtyři cviky po jedné minutě a mezi nimi 20 sekundové pauzy. Tentokrát máte po posledním cviku hotovo.

1. Angličáky

Burpees čili angličáky je komplexní cvik, který kombinuje dřep, klik a vzpor v dynamickém provedení. Začínáte ve stoje, dřepnete si, přeskočíte do pozice, ve které provedete klik, znovu přeskočíte do dřepu a vyskočíte nahoru. Tak stále dokola.

2. Dynamické výpady

Výchozí pozice je výpad. Nohy začínají přibližně v pravých úhlech u obou kolenou. Vpředu pravá noha, vzadu levá. Ruce můžete mít v bok nebo volně – budete přeskakovat, u čeho si můžete pohybem rukou pomoci. Přeskokem nohy se dostanete opět do výpadu. Dopředu se dostane levá noha, vzadu je pravá. Opakujete po celou dobu stanoveného času.

3. Horolezec

Cvik vychází z podobné pozice, jako když se chystáte na provedení kliků. Kolena střídavě a dynamicky spolu s výdechem přitahujete směrem k bradě. Nohy, respektive kolena, nepokládají na podložku, zůstávají ve vzduchu. V podstatě simulujete běh. Vzhledem k tomu, že na tento "sprint" máte jen jednu minutu, snažte se pohybovat co nejrychleji.

4. Dřepy s výskokem

Výchozí pozice je ve stoji s nohama rozkročmo. Jdete dolů do dřepu, zadek tlačíte dozadu, jako byste si chtěly sednout na židli. Následně z dřepu vyskočte – pro větší dynamiku pohybu si můžete pomoci i rukama. Takto pokračujte v průběhu celé minuty. Jak jsem již zmínil v úvodu, všechny cviky si po prvním kole zopakujte ještě jednou. Po 10 minutách máte hotovo a už se jen můžete těšit z pozitivních účinků rozcvičky!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
ms

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..