Je čas prohrábnout šatník, tuto kabelku tam možná ještě najdete. Baguette bag je zpátky!

"It bag", kůra se koncem 90. let a začátkem tisíciletí stala doslova legendou je zpátky! A kdo by jí už jen zajistil lepší vstup do módního povědomí než slavná Carrie Bradshaw, která byla zodpovědná za její úspěch už poprvé?

Zdroj: Fendi
Zdroj: Fendi

Jedná se o relativně malou kabelku s krátkou rukojetí, která se nosí na rameni. Její název - "bagetová kabelka" je odvozen (velmi správně!) Od slova bageta! Kvůli její krátké ručce totiž začíná v místě, kde by se nosila francouzská bageta. Obvykle je zdobena jen velmi stroze a poutá pozornost maximálně přezkou umístěnou na její přední straně. Od svého uvedení na trh v roce 1997 se dočkala mnohých provedení a barevných variací.

Nepřehlédněte: Sukně z nových materiálů, které se objevily na scéně: Tyto looky vám dodají to, co žádné kalhoty nedokážou

Ve stylu Carrie B

Asi žádná z kabelek není lepším módním synonymem Carrie Bradshaw z kultovního seriálu Sex ve městě jako právě bageta bag. Hlavní představitelka byla pro Američanky takovým zdrojem inspirace, že po odvysílání seriálu se tato kabelka, jako jedna z prvních designerských kousků v seriálu vůbec, vyprodala za rekordní dobu.

"This isn´t a bag, it's a baguette"

Dnes přichází značka Fendi se speciální reedici tohoto ikonického kousku. Do kampaně kromě světových influencerek, nemohli obsadit lepší postavu, než samotnou Sarah Jessica Parker, která v seriálu ztvárnila právě Carrie Bradshaw. SJP udělí influencerkám lekci, když je poučí o tom, že to není obyčejná kabelka, ale "baguette", čímž vyzdvihuje její lety ověřenou výjimečnost.

Přečtěte si také: 7 cool outfitů do práce: Vytáhněte kousky, které jistě máte v šatníku a dodejte jim nový vzhled!

Sáhněte i vy po tomto kousku, je univerzální a mimořádně dobře nositelný během běžného dne. Na tento trend rychle zareagovaly i módní řetězce. Pokud tedy nepatříte k těm vyvoleným, které si na svém rameni ponesou v červenci tohoto roku stejnou jako Carrie, svou finančně nenáročnější verzi si můžete klidně pořídit už i dnes.

Foto:
Fendi, Profimedia, Forever 21, Netaporter, Zara, instagram.com/aylin_koenig, instagram.com/carodaur, instagram.com/kyliejenner
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..