Cesta k dokonalému obočí: Vše, co potřebujete vědět o microbladingu a čeho se vyvarovat

Pokud je naše tvář obraz, obočí je jeho rámem. Mnoho žen na obočí při líčení zapomíná. Chcete-li se této chybě vyvarovat, ale na druhé straně ráno před zrcadlem šetříte každou minutu, vyzkoušejte trvalejší řešení - microblading.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Upravené obočí je základ, na který by ženy neměly zapomínat. Možná si to mnohokrát neuvědomujeme, ale barva či tvar obočí má mimořádný vliv na celkový výraz tváře.

Vhodně upravené obočí podtrhne rysy obličeje a vyzvedne přirozenou krásu. Bohužel, funguje to i naopak. Neexistuje univerzální rada, jaký konkrétní tvar, tloušťku či barvu by mělo obočí mít. Obočí by mělo v první řadě respektovat jeho majitelku.

Na trhu je momentálně velké množství produktů, které zaručují dokonalé obočí. Je však třeba podotknout, že to v první řadě není jen o správném výběru produktu, ale především o určité dávce šikovosti. Dosáhnout kýžený efekt snadno a bez námahy vám nyní pomůže docílit tzv. microblading.

Nepřehlédněte: TOP ženské parfémy, kterými můžete obdarovat ženu: Nechte jí pod stromečkem luxusní překvapení

Co je microblading?

Pojem microblading představuje semi-permanentní metodu úpravy obočí, která je založena na ručním tetování čepelkový metodou. Tím, že se přímo napodobuje vzhled chloupků, obočí vypadá ve finále jemně a skutečně přirozeně. Microblading představuje značný posun od klasického tetování, které vám v kůži zbývalo roky a mnohokrát velmi nevyzpytatelně měnilo barvu.

Na co se připravit?

Samotná aplikace trvá přibližně 120 minut a probíhá ve dvou etapách. Přibližně po uplynutí 4 - 6 týdnů se proces zopakuje. Provedou se potřebné korekce, po kterých bude výraznost a trvanlivost obočí delší. Aplikace v zásadě není bolestivá, pocit drobného pálení či svědění je zcela běžný, podobně jako malé množství krve.

Co očekávat?

Životnost microbladingového obočí je standardně 1,5 - 2 roky. U každé dámy je to však individuální. Výraznější pocení, kouření či opalování jsou faktory, které jeho životnost zkracují. Microblading se nedoporučuje u žen s mastnou a pórovitou pletí. Trvanlivost výsledku může do značné míri ovlivnit i domácí péče po zákroku.

Přečtěte si také: Hydratační péče o vaše víčka: Nedovolte chladu vzít vám krásu vašich očí

Přibližně 5-7 dní po aplikaci microbladingu by se ranka neměla dostat do kontaktu s vodou, aby nedošlo k vyplavení pigmentů. Podcenit netřeba ani pravidelné natírání hojivou mastičkou, které vás ochrání od toho, abyste společně s stroupkem přišly i o své nové obočí.

Jakmile skončí proces hojení, vaše obočí si nebude vyžadovat žádnou, resp. jen minimální péči a vy si tak můžete pospat o něco déle!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..