18 let jsem žila s mužem, kterého jsem vlastně neznala: Tato věc mi pomohla k tomu, abych zjistila, kdo opravdu je

Jaké je to, když zjistíte po 18 letech, že žijete s člověkem, kterého jste vůbec neznaly? Ten pocit je nepopsatelný. Své o tom ví i Natália.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Natália se vdávala na dnešní dobu opravdu mladá. Měla čerstvých osmnáct, ale do Ivana se velmi zamilovala. Byl o čtyři roky starší než ona a všechny holky na škole po něm "šílely". I když se zdálo, že jde jen o typickou teenagerskou lovestory, poté co ji na osmnácté narozeniny požádal o ruku, vše nabralo jakýsi rychlejší spád.

Nepřehlédněte: Toto nemůže myslet vážně: Manžel odjel na služebku, na něco však před odjezdem zapomněl a to ho prozradilo

Velmi dlouhou dobu jsem se tvářila, že žádný problém neexistuje

Vzali se do pěti let a měli dvě děti. Už v té době měl Ivan velmi jasno v tom, jaká je podle něj úloha ženy ve společnosti. Nepřál si, aby Natália pracovala během mateřské a ani v době, kdy měli jít děti do školky. Stále argumentoval tím, že vždyť s mámou je jim nejlépe. "Já sama jsem tomu uvěřila. Dokonce i v době, kdy už měl starší syn Patrik pět a potřeboval kolektiv, cítila jsem, že bych byla špatná matka, pokud bych ho "odložila" do školky. A tento můj pocit ve mně Ivo každodenně podporoval. Zároveň se ke mně ve všem choval jako k nesvéprávné. On byl ten, který platil účty, měl přehled o našich financích, nakupoval, vybíral dovolené, ke všemu měl poslední slovo. Ačkoli mě na to, že něco není na tom v pořádku upozorňovaly i kamarádky, vždy jsem nad tím jen mávla rukou. A dělala jsem to neuvěřitelných osmnáct let," začíná své vyprávění Natália.

Mohlo by vás zajímat: Moje sestra má skvělého muže, ale neváží si ho: vyhnala ho ze své ložnice, pak se to všechno otočilo

Cokoliv chtěla Natália začít dělat sama, Ivo to okamžitě zastavil. Nechtěl aby se v jakékoli věci realizovala. "V podstatě léta potlačoval mou osobnost a sebevědomí mi snižoval na nulu. Nechápu, jak jsem to mohla nevidět. No něco na tom asi bude, když se člověk absolutně bláznivě zamiluje. Jen tady mně ty růžové brýle, držely opravdu neúnosně dlouhou dobu." Až v jeden moment jako kdyby Natália procitla a zjistila, že roky žila ve lži. Ve zlaté kleci, kterou viděli všichni kolem, jen ona sama ne.

V podstatě jsem vděčná za ten moment, který nastal

"Pamatuji si ten moment jako kdyby to bylo dnes. Moje máma oslavovala jubileum a já jsem jí chtěla pomáhat s přípravami. Nicméně Ivo mi to ve vteřině zatrhl. Navíc mi oznámil, že na žádnou oslavu nepůjdeme, protože on má v té době neodkladnou služební cestu a samotnou mě tam nepustí. Když jsem se tomu zasmála, protože jsem si myslela, že žertuje, dal mi facku a díval se na mě tak pohrdavě, jako nikdo v životě. Zůstala jsem úplně paralyzována. Nedokázala jsem nijak adekvátně na danou situaci reagovat. Po dvou dnech jsem sbalila sebe, děti a odešla. Když se na to dívám zpětně, vlastně jsem mu za tu facku vděčná, až tehdy jsem si uvědomila, s kým jsem vlastně těch dlouhých osmnáct let žila."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..