Pijte citronovou vodu každé ráno nalačno: Nastartuje metabolismus a zbaví vás nafukování břicha

Citróny jsou nepochybně zdrojem životně důležitých živin a antioxidantů. Ty jsou nezbytné nejen pro obnovení našeho zdraví, ale i pro omlazení těla. Výhody tohoto ovoce, které má na naše tělo tento pozitivní dopad prý možná ještě zdvojnásobit. Přidáním čisté teplé vody!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Citrón je ovoce, které dělá s naším tělem doslova zázraky. Je to zdroj životně důležitých živin a antioxidantů, které jsou nezbytné pro obnovování našeho zdraví a omlazení celého organismu. Začněte svůj den sklenicí čerstvé citronové vody a pocítíte pozitivní účinky na vaše psychické i fyzické zdraví, postavu i pokožku.

Imunita a energie

Citróny jsou přímo nasáklé vitamínem C. Vitamín C je základní složka, která hraje ústřední roli v mnoha aspektech našeho zdraví. Obzvláště důležitá je pokud jde o imunitu. Přidání citrónové vody do naší každodenní rutiny je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak si posílit imunitu. Dalším důvodem, proč bychom měly tradiční ranní kávu vyměnit za sklenici citrónové vody je ten, že dokáže čistou formou zvýšit hladinu naší energie, snížit úroveň stresu a dokonce pomáhá zlepšit náladu.

Nepřehlédněte: Množství žen nosí nevhodnou podprsenku, patříte k nim i vy? Podívejte se, na co si dát při výběru pozor

Zdravé trávení

Struktura citronové šťávy je podobná struktuře trávicích šťáv v žaludku, které podporují tvorbu žluči, což pomáhá udržovat hladký pohyb potravy v těle a v trávicím traktu. Citrónová šťáva v konečném důsledku zmírňuje pocit nafouknutého břicha i tím, že napomáhá tělu udržet správnou hydrataci pro podporu pravidelného vyprazdňování. Kyselina citronová, která se nachází v citrónové vodě, navíc podporuje správné fungování jater a zabraňuje tak oxidačnímu poškození, čímž pomáhá chránit přirozenou schopnost jater detoxikovat se. Citrónová voda působí i jako mírné diuretikum, což by mohlo mít za následek častější návštěvy vaší toalety. Ty by však také nemuselo být na škodu, právě naopak. Účinně se tak z močového traktu odstraňují všechny nežádoucí prvky.

Jednoduché hubnutí

S ranním citrónovým rituálem je spojen i další benefit - hubnutí. Pro dosažení úspěchu jakékoliv diety je potřebná dobrá hydratace. Pití citrónové vody snižuje pocit hladu, vyvolává pocit sytosti, který následně omezí chuť k jídlu. Hlad je totiž občas jen převlečená žízeň. Výměna sladkých limonád či džusů za citronovou vodu nastartuje váš metabolismus, sníží kalorický příjem a pomůže vám zhubnout, aniž jste si to vůbec uvědomily.

Přečtěte si také: Zvětšete si prsa přírodním způsobem: Tyto 4 látky, které můžete přijímat ve stravě, je udělají krásnějšími

Zářivá pokožka na počkání

Antioxidanty nacházející se v citronech zdvojnásobí svůj účinek ve vodě a poskytnou tak celou řadu výhod pro vaši pokožku. Bojují proti poškozování pleti volnými radikály, udržují pokožku svěží a pomáhají zpomalit proces stárnutí. Kromě antioxidantů je citrónová voda také zdrojem vitaminu C. Jeho dostatečné množství podporuje tělo v produkci kolagenu, který je nezbytný pro vyhlazení jemných linií v obličeji. Pravidelná konzumace vitamínu C, tedy vede k mladší pleti a menším vráskám.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..