Japonky objevily skvělý beauty trik: Co se stane s vaší pletí, pokud si ji budete umývat perlivou vodou?

Japonské ženy jsou jednoznačně ty, od kterých se v souvislosti s péčí o pleť máme co učit. Dokonalou pleť s minimem vrásek jim totiž lze závidět i ve vyšším věku. Na své konto si připsaly další skvělý beauty trik. Zjistěte, jaké následky zanechá na vaší pleti perlivá voda.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Japonsko je známou destinací krásy. Japonci nevynikají jen ve výrobě kosmetických výrobků, ale jsou také bohatým zdrojem tajemství krásy! Japonkám je blízký koncept tzv. "mie-nai osharé", což ve volném překladu znamená "neviditelná krása". Podstatou tohoto konceptu je, že žena by neměla upozorňovat na svou krásu jen kvůli uznání společnosti. Japonky se o svůj krásný vzhled a svou ženskost starají kvůli sobě, ne kvůli jiným.

Nepřehlédněte: Sukně z nových materiálů, které se objevily na scéně: Tyto looky vám dodají to, co žádné kalhoty nedokážou

Jednoduchý zázrak

K přirozené kráse jednoznačně patří bezchybná pleť. Japonky mají vždy čistou pleť se sjednoceným tónem. Akné, skvrny či rozšířené póry jakoby se jim vyhýbaly. Pomáhá jim v tom i tak jedoduchý trik, jako je mytí obličeje perlivou vodou.

Asijské ženy označují čištění pleti perlivou vodou, jako ten nejlepší a nejpřirozenější způsob, který čistí pleť do hloubky. Sycená voda navíc působí i jako tonikum či šetrný peeling. Bublinky, které jsou v ní obsažené mají totiž peelingový efekt, který vás zbaví odumřelých buněk i nepopulárních černých teček. Drobné bublinky pleť navíc okysličují, čímž se pleti podaří vytvořit zářivý vzhled.

Proč upřednostnit perlivou vodu?

  • Stejné PH. Zatímco voda tekoucí z kohoutku dosahuje pH okolo 5,5. Perlivá voda má většinou pH 7, což je stejné PH jak má i naše pokožka. Perlivá voda nebude dráždit naši pokožku tak, jak běžná voda.
  • Uvolnění pórů. Voda sycená oxidem uhličitým aktivně působí na rozbíjení nečistot, mazu a nečistot v ucpaných pórech, což má za následek hlubší čištění pleti bez jejího poškozování.
  • Prokrvení. CO2 přenáší krev a kyslík do tkáně vaší pokožky, čímž umožňuje vašemu systému fungovat lépe a zanechává vás se zdravější vyhlížející pletí.

Přečtěte si také: Masky na obličej, které vás zbaví odumřelé pokožky: Účinné složky vám zajistí jemnou pleť na počkání

Osvojte si i vy tento rituál a již po měsíci získejte porcelánovou pleť:

  • Opláchněte si obličej perlivou vodou. (Můžete také zadržet dech a na 10 sekund ponořit obličej do mísy s perlivou vodou.)
  • Do pokožky krouživými pohyby vmasírujte svůj oblíbený čisticí produkt
  • Tvář opět opláchněte přidanou sodovou vodou.
  • Jemně tvář osušte ručníkem.

Tip: Pokud je pěnivý efekt výrazný, smíchejte 1: 1 perlivou a minerální vodu a získáte tak jemnější opláchnutí. Sáhněte však po minerální vodě s nízkým obsahem soli.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..