Obalamutil mě sladkými řečičkami a já mu dala druhou šanci: Neudělejte stejnou chybu jako já, právě kvůli této situaci

Dominika a Lukáš se znali způsobem, na který se většina z nás dívá skepticky. Seznámení přišlo v době, kdy to Dominika čekala nejméně. Lízala si rány po čerstvém, značně bolestivém rozchodu, který stále intenzivně prožívala. To však stále nevěděla, jaké ponaučení ji teprve čeká…

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Poslední, na co měla Dominika po rozchodu chuť, byl nový vztah. Na naléhání své kamarádky si však vytvořila konto na mobilní aplikaci, která slibovala osudové seznámení. "Kamarádku trápilo, že mě viděla po rozchodu nešťastnou. Udělala jsem to vlastně kvůli ní, kvůli jejímu dobrému pocitu z toho, že mi tím pomohla. Neboť prý, nikdy nevíš," přiznává Dominika.

Na nezájem mužů si sympatická mladá žena rozhodně nemohla stěžovat. Byla to krásná blondýna, která si vždy získala pozornost všech mužů v místnosti, do které vkročila. Jinak to nebylo ani na zmiňované aplikaci, kde také upoutala pozornost. Její schránku zaplavily zprávy od mnoha mužů. Kvalita se však v kvantitě hledá těžko.

Nepřehlédněte: Toto je noční můra každého muže: dopouštíte se tohoto prohřešku i vy?

Sladká nevědomost

Lukáš ji zaujmul už první zprávou. "Nezačal pokusem o levný kompliment, ale tím, že mě rozesmál sarkasmem, který je blízký i mně. Jako staří známí jsme si psali celé hodiny," vzpomíná mladá žena. Po dvou dnech vyměňování zpráv se dvojice setkala. Následovalo další a další setkání, až se z dvojice stal pár. První rok vztahu probíhal zcela standardně. Až do momentu, dokud se Lukáš nezačal z Dominiky života pomalu vytrácet. Žil totiž se svou mámou, a tak spolu netrávili každou volnou chvíli jako jiné páry. Na to si už Dominika zvykla. Společný čas se začal zkracovat, což si Dominika zpočátku ani neuvědomovala. Dnes přiznává: "Nikdy jsem nebyla typ ženy, která by muže dusila, zpovídala ho a dělala scény při každé příležitosti. Dnes si už však říkám, že i přílišná benevolentnost je na škodu." Lukáš trávil s Dominikou méně a méně času. Když byli spolu, byl nesoustředěný a více než jí se věnoval svému telefonu. Neměl dokonce ani chuť na sex, ačkoli ta mu předtím nikdy nechyběla. Mladá žena začala mít podezření, které se zakrátko potvrdilo. "Evidentně mi poslal zprávu, která nepatřila mně. Nevzpomínám si už zcela přesně, co v ní bylo, ale vím, že byla určena někomu jinému. Snažil se to zachraňovat nějakými ubohými výmluvami o vadném telefonu, ale tak naivní nejsem. Vnímala jsem to jako začátek konce a jen čekala, co bude následovat. Když jednou po nafouknuté hádce demonstrativně zabouchl dveře mého bytu, nebyla jsem překvapená." S odstupem času Dominika pochopila, že v době jejich hádky už byl partnerem jiné a toto byl jen" elegantní "způsob, jak ukončit jejich vztah. Mrzel ji především způsob, jakým to udělal. Dominika konstatuje: "Vztahy začínají a končí. Nebyli bychom první. Lukáš se však mohl zachovat jako chlap a říct mi to na rovinu. Nedostalo se mi však respektu, ale cynického obviňování. Takto si totiž ulevil svému svědomí."

Přečtěte si také: Manžel přišel s návrhem, abych dělala v ložnici tuto věc: Náš intimní život je od té doby lepší než kdykoliv předtím

Zas a znovu

Pár týdnů od rozchodu začal Lukáš kontaktovat Dominiku téměř pravidelně. Otázkou bylo jen to, jakou měl na to motivaci. Po pár měsících se chtěl Lukáš s Dominikou setkat, mluvil o tom, co všechno pro něj znamená, že je jediným člověkem, kterému důvěřuje. Vztah se velmi přirozeně obnovil a dostal se do zaběhnutých kolejí. Minulost se snažila Dominika hodit za hlavu, jen občas prohodila uštěpačnou poznámku na adresu slečny, kterou Lukáš  označoval jako kamarádku, ale ona jeho svou láskou.

Bolestivé deja vu

Uběhlo pár měsíců a Dominika zažívala deja vu. Situace se téměř na chlup zopakovala. Lukáš se jí zase vzdaloval, zase mluvil o "hlavě plné myšlenek", čímž omlouval svou emocionální odměřenost. "Kamarádka se vyzná v sociálních sítích a já v Lukášovi. Pátrání netrvalo dlouho. Evidentně má svůj typ a i modus operandi. Situace, kterou jsem už znala z nedávné minulosti, se zopakovala. Tentokrát jsem se však rozhodla, že je čas vzít její řešení do svých rukou a nečinně nečekat. "Dominika Lukáše přímo konfrontovala. Ten se však k situaci znovu postavil alibisticky a obvinil ji z bujaré fantazie.

Mohlo by vás zajímat: 3 důvody, proč si muži hledají milenky: Není za tím vzezření ani sex, to, co je od nás žene pryč, vás překvapí

Lež má krátké nohy

Na Lukáše si však karma počkala v jednom z bratislavských nákupních center. "Vracela jsem se do garáže, kde jsem měla zaparkované své auto, když jsem si na druhé straně eskalátoru jedoucího opačným směrem všimla dvojice. Vysmáté, zamilované dvojice v objetí. Když se muž otočil mým směrem, velmi rychle jsem pochopila, že je to Lukáš. Ten mě samozřejmě poznal také a v té vteřině mu jeho okouzlující úsměv zamrzl," vzpomíná Nina, Dominiky nejlepší kamarádka, která jí to v té chvíli zavolala. "Je to tu znovu!" Dominiku to nepřekvapilo. Konečně, nebylo to nic nového. "Pochopila jsem, že mou jedinou chybou bylo to, že jsem dala druhou šanci člověku, který si ji nezasloužil. Vztah s Lukášem byl pro mě poučením. Nedovolím, aby si více lidé zaměňovali mou dobrotu s hloupostí a devizu, kterou ode mě dostanou, považovali za samozřejmost."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DK

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..