Etiketa v britské královské rodině: Podívejte se, které módní pravidla musí dodržovat její členové

Etiketa je pro členy královské rodiny svatá. Je množství pravidel, která musí dodržovat všichni její členové, bez výjimky. Dokonce i v oblasti módy.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kabelkové tajemství

Nošení kabelky je pro ženy v královské rodině hotová věda. Etiketa říká, aby ji měly vždy v levé ruce. Je to kvůli tomu, aby pravou mohly vždy mávat lidem. Zpravidla to bez výjimky dodržuje královna a vévodkyně Kate. Sympatická manželka prince Harryho - Meghan se v tomto poměrně často dopouští prohřešků. Navíc její veličenstvo kabelku využívá i v neverbální komunikaci. Pokud chce například ukončit schůzku, či odejít, položí ji na stůl. No a co se týče barevného provedení, podle protokolu by nikdy neměla být příliš výrazná.

Nude nehty

To, co musí mít opravdu všechny členky rodiny jednotné, jsou nehty. O upravených rukou asi netřeba ani diskutovat. Nicméně velmi důležitý je odstín laku, který mají dámy na nehtech. Může být buď průsvitný, nebo maximálně tělový, tedy nude. Pokud byste se chtěly inspirovat, královna používá vždy lak značky Essie, odstín "Ballet Slippers" a Kate odstín "Allure".

Pestré barvy na královně

Všimly jste si, že její veličenstvo vídáme ve výrazných, pestrých outfitech? U Meghan, nebo Kate to není až tak neznatelné. A důvod je velmi jednoduchý. Královna Alžběta II. nejenže miluje takové odstíny, ale má to i své opodstatnění. V daných modelech je v davu snadno rozpoznatelná. Jde v podstatě o jakousi tradici, které se drží roky.

Přečtěte si také: Postava krásky, která pobláznila miliony mužů: Pro všechny ženy má jednu zásadu ve stravování, které se drží

Neodmyslitelný klobouk

Její veličenstvo má klobouk na hlavě vždy na veřejnosti. Jde o starou tradici, kterou dodržuje už léta. Co se však týká například vévodkyně, u nich je etiketa v tomto přístupnější. Klobouk musí mít na hlavě jen na velmi formálních událostech. Jinak klidně mohou chodit bez něj. Například takovou Meghan, v něm vídáme často. Tento doplněk krásy si zcela oblíbila.

Zapnutý kabát

Nošení kabátu se také drží pravidel. Ať je jakékoliv počasí, ženy by ho měly mít za každých okolností zapnutý. Pokud se necítí komfortně a je jim teplo, musí si ho jednoduše svléknout. Výjimku tvoří pouze stav, kdy jsou těhotné.

Nepřehlédněte: Osudové ženy prince Charlese: Tyto tři dámy ovlivnily jeho život ve všech oblastech

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..