Co nás mělo spojit, nás nakonec rozdělilo: Tento zvrat jsem ve vztahu nečekala, mýlila jsem se z tohoto důvodu

Jak to již v životě bývá, nic není tak, jak si to člověk naplánuje. Vztahy bohužel také nejsou výjimkou. Když se Ivana po dlouhých letech opět setkala s Tomášem, měla pocit, že se i na ni konečně usmálo štěstí. Respektive až do momentu, než zjistila, že to má jedno velké ALE!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V Ivanino případě šlo o příběh, který je v současné době stále častější. Lidé ho označují jako "přechozený vztah". 10 let ve vztahu, který se po tak dlouhé době vlastně nikam neposunul. V době sociálních sítí měla Ivana možnost sledovat život svých vrstevnic, které se stávaly snoubenkami, nevěstami, matkami ... V jejím vztahu se však navzdory tomu, že si to také velmi přála, nic nezměnilo. "Začínala jsem mít pocit méněcennosti. Ptala jsem se sebe samé, co jsem udělala špatně a trýznila se pohledem na to všechno, co mně v životě chybělo," vzpomíná Ivana. Po tom, jak se to snažila partnerovi po snad už tisícáté vysvětlit, si Ivana uvědomila, že chyba není v ní. "Partnerovi to tak prostě vyhovovalo. Na svém životě nemínil v nejbližší době nic měnit. Přestože měl po třicítce, odmítal dospět a vůbec nechápal můj postoj. Prý máme čas. Já jsem si však řekla, že deset let bylo tak akorát dost!"

Nepřehlédněte: Toto je noční můra každého muže: dopouštíte se tohoto prohřešku i vy?

Starý známý

"Jakoby nestačilo to, že jsem nedávno skončila dlouholetý vztah, čekala mě navíc sešlost ze střední školy! Fakt jsem se těšila na otázky o neexistujícím manželovi a absenci dětí. Budu to hrát na ctižádostivou kariéristku. Takový byl můj plán!" Setkání probíhalo i na Ivanino překvapení, docela příjemně. Dorazil i Tomáš, Ivanin spolužák, se kterým si vždy měli co říct. Právě před Tomášem si Ivana odložila svou masku a vyprávěla mu o své situaci. "Tomáš byl mimořádně chápavý. Jakoby mi mluvil z duše. Až později jsem pochopila, čím to je. Měli jsme velmi podobný osud. Podobně jako donedávna já, uvízl ve vztahu bez perspektivy. V jeho případě byla situace navíc okořeněná nevěrou jeho stále snoubenky, která na slovo rozchod neslyšela a odmítala pochopit, že Tomáš v jejich vztahu pokračovat nechce" vysvětluje Ivana. Tomáš a Ivana zůstali v intenzivním kontaktu, i přesto, že Tomáš žil v zahraničí. Dvojice si vyměňovala velké množství zpráv, mluvili o všem. Všechno šlo tak přirozeně. Ani si nevšimli,kdy se do sebe zamilovali. Tomáš mluvil o velké lásce,
jakou dosud neznal a o Ivaně jako o své šanci na nový život. Toužil po dítěti a rodině. "Nic mi v životě nešlo jednoduše. Neměla jsem být naivní a čekat, že to bude tentokrát jinak," vyčítá si dnes Ivana.

Přečtěte si také: Manžel přišel s návrhem, abych dělala v ložnici tuto věc: Náš intimní život je od té doby lepší než kdykoliv předtím

Čerstvý začátek?

Zamilovaná dvojice začala přemýšlet nad tím, jak své životy spojit už natrvalo. Tomáš nabízel Ivaně, že se k ní nastěhuje. V zahraničí se přesto, že tam žil dlouhá léta, necítil nikdy jako doma a chyběla mu i jeho rodina. "Snil o našem společném životě. Pravidelně mi posílal nabídky práce, které ho zaujaly a já mu byla v celém procesu oporou, povzbuzovala ho a dodávala mu odvahu, když o sobě pochyboval." Když se Ivana dozvěděla od Tomáše zprávu o tom, že se mu podařilo najít práci, byla neskutečně šťastná a měla pocit, že se konečně i na ni usmálo štěstí. Ačkoliv měla změna přijít až za pár měsíců, začala se ohlížet po novém bydlení, kde začnou zamilovaní společný život. "Tomáš však stál před těžší úlohou, jakou bylo hledání práce. Žena, kterou sice nazýval svou spolubydlící, nicméně měla na jejich vztah evidentně jiný názor. Odmítla akceptovat definitivní konec vztahu i Tomášov odchod. Citově ho vydírala, dokonce mu vyhrožovala sebevraždou, jen aby dosáhla to své a nezůstala sama"

Štěstí si je potřeba zasloužit

Dnes Ivana žije sama v bytě, ve kterém plánovala začít novou kapitolu svého života s Tomášem. S odstupem času říká: "Přestože jsem se snažila být trpělivá a chápavá, byl Tomáš prostě příliš slabý na to, aby dokončil, co začal. Prý za ni cítil zodpovědnost. Uvědomila jsem si, že moje poslední vztahové zkušenosti měli něco společného. Ani v jednom z nich jsem nebyla pro toho druhého priortiou já. V prvním vztahu to byla partnerova pohodlnost a ve druhém případě existenční jistota jiné ženy, které byly důležitější než já a sliby dané mně. Štěstí si třeba zasloužit. A já věřím, že to moje už na mě čeká."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..