Čerstvá 37letá maminka Meghan Markle: Toto jste o malém princátku Archie Harrison Mountbatten-Windsor netušily

Vévodkyně ze Sussexu se mezi čerstvé maminky stihla zařadit těsně před oslavou mezinárodního Dne matek. Ten, jako rozená Američanka, slaví ve stejný den jako my. Celý svět netrpělivě očekával příchod prvního potomka prince Harryho a Meghan Markle. Archie Harrison Mountbatten-Windsor přišel na svět 6. května. Co ještě o malém princátku víme?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Celé jméno prvního dítěte Prince Harryho a vévodkyně Meghan Markle zní Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Křestní jméno Archie je zkrácenou verzí jména s německým původem - Archibald, které v překladu znamená "Upřímný, odvážný". Střední jméno Harrison je vlastně slovní hříčkou a vyjadřuje spojení slov Harry a son, tedy Harryho syn. Jeho příjmení Mountbatten-Windsor je spojením příjmení prince Filipa a královny Alžběty II.

Nepřehlédněte: Nejkrásnější narozeninová oslava dětského ikony: Na pohled pompézní událost, její máma však vzkazuje jasné poselství

Pan Archie

Malý Archie Harrison je osmým pravnoučetem Alžběty II. V nástupnické linii mu, za jeho otcem, patří sedmé místo, což však z něj automaticky prince nedělá. Tím se stane, podobně jako všechny další vnoučata panovníka v přímé mužské linii, když se králem stane jeho dědeček princ Charles, resp. pokud o tom rozhodne současná královna. Dnes je Archie oprávněn používat vedlejší titul svého otce, hrabě z Dumbartonu či titul lord. Jeho rodiče si to však pro svého syna zatím nepřejí a zvolili pro něj jednoduché oslovení pan (Master).

Vysněné dítě je na světě

Hrdí rodiče představili světu svého prvorozeného syna ve středu (8. 5.) V prostorách St George's Hall na zámku Windsor během tříminutového setkání s novináři, zatímco malý andílek sladce spinká v náručí novopečeného otce. "Je to magické, je to úžasné. Je to vysněné dítě," řekla novinářům vévodkyně. Čerstvá maminka byla mimořádně šťastná a své muže si nemohla vynachválit. "Je to nádherné. Mám ty dva nejlepší chlapy na světě, takže jsem velmi šťastná," pochlubila se vévodkyně ze Sussexu. "Má tu nejskvělejší povahu. Je zcela klidný," řekla Meghan o svém synovi. "Netuším, po kom to má," dodal vtipně princ Harry.

Přečtěte si také: Retuš jim pomohla k dokonalým křivkám, realita je však jiná: Toto jsou přešlapy nejslavnějšího rodinného klanu

Královna Alžběta tradičně patří k prvním lidem, kteří mají možnost přivítat nového člena královské rodiny. Zajímavostí je, že v tomto případě tomu tak nebylo. Na návštěvu do rezidence Frogmore Cottage ve Windsoru přišla královna Alžběta s manželem princem Filipem právě v okamžiku, kdy probíhalo oficiální představení drobečka, jehož jméno bylo v té době stále tajemstvím. Po tom, jak ho oznámili královně, která údajně do jeho výběru vůbec nezasahovala, ho oznámili i široké veřejnosti.

Dopřeje synovi život, který mu chyběl nejvíce

Princ Harry se nikdy netajil tím, že vždy toužil po obyčejném životě mimo společenského tlaku a zájmu médií. V minulosti dokonce uvažoval o tom, že kvůli normálnímu životu opustí svou rodinu. To je zřejmě i důvod, proč se vévoda a vévodkyně ze Sussexu rozhodli, že na titulu pro svého syna trvat nebudou a poskytnou mu příležitost na normální život, který jeho otec nikdy neměl.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..