Po 8 letech jsme se rozhodli pro rázný krok: Po zásnubách však přišlo kruté vystřízlivění v podobě této zprávy

Natália žila 8 let ve vztahu, který si z jejího pohledu neprocházel žádnými krizemi. Když poslouchala o vztahových zkušenostech svých kamarádek, byla ráda, že jim to s Petrem tak dobře klape. Zpráva o tom, že ji opouští, přišla jako z čistého nebe. A to byl jen vrchol ledovce!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Vztah Natálie a Petra bylo možné navenek označit jako dokonalý. Alespoň tak ho vnímala a prezentovala Natália. "Seznámili jsme se na narozeninové oslavě společného kamaráda. Velmi rychle se z nás stal pár. Našli jsme si společné bydlení, zařídili si hypotéku, pořídili psa. Měla jsem pocit, že děláme všechno správně, respektive tak, jak se to má," vzpomíná mladá žena.

Natália a Petr žili v jedné domácnosti několik let. Praktické záležitosti týkající se společného života řešila Natália, která měla pocit, že by klasického muže i tak více obtěžovali než by ho zajímali. Rozhodování převzala Natália iniciativně na sebe a na Petrův názor se časem přestala ptát úplně. "Petr byl submisivní typ. Vždy, když jsem se ptala na jeho názor, bylo mu to jedno. Postupně jsem si zvykla na to, že rozhodování i tak zůstane pouze na mně. Někdo rozhodnout musel. Brala jsem to tak, že pokud by mu něco nevyhovovalo, řekl by mi to." Řeči Petrových kamarádů o tom, že může být rád, že má ženu, která se o vše postará, utvrzovali Natálii v přesvědčení, že jedná správně.

Nepřehlédněte: Řeč těla zamilovaného chlapa vždy prozradí: U jaké ženy se mu to děje a kterých signálů si na něm máte všímat?

Marný pokus o zvrat

Po 8 letech vztahu Petr požádal Natálii o ruku. Přestože Natália na svatbě nikdy netrvala a na dětise ještě necítila, řekla ano. "Petr to bral jako další logický krok v našem vztahu. Otázky ohledně svatby řešil dost intenzivně a stále častěji mluvil o dítěti. Teprve později jsem zjistila, že to byl jeho pokus o to, aby převzal nad vztahem kontrolu. Já jsem totiž nikdy na svatbě netrvala a s dítětem jsem počítala až v delším časovém horizontu," vzpomíná Natália. Petr se s odstupem času začal zdát Natálii více a více odměřený, přestal dokonce hovořit o plánované svatbě. Mladá žena připisovala chování svého partnera problémům v práci.

Kruté vystřízlivění

Jednoho dne přišel Petr z práce domů a Natálii překvapil něčím, co nečekala: "Petr mi jen tak, z ničeho nic oznámil, že se chce rozejít. Prý má jinou ženu a odchází žít k ní. Tou zprávou jsem byla tak paralyzována, že jsem se nezmohla na slovo." Do týdne si Petr sbalil všechny věci a od Natálie definitivně odešel.

Přečtěte si také: Pippa Middleton si žije na vysoké noze: V tomto bude život jejího syna více pohádkový než mají děti v královské rodině

Všechno bylo jinak

Když utichly všechny emoce, byla Natália schopná pochopit důvod, proč od ní snoubenec odešel. "Prý mu ta druhá žena dala něco, co při mně neměl. Pocit, že je chlap. To, co jsem já vnímala jako péči o něj, bylo pro Petra projevem toho, že ho vůbec nepotřebuji. Prý jsem se k němu nechovala jako k rovnocennému partnerovi a také v případech, kdy se se mnou o věcech snažil mluvit, jsem jeho názor nebrala v úvahu," vysvětluje Natália, která pochopila v čem udělala chybu. "Zřejmě jsem v tom rozchodu nakonec nebyla tak nevinně, jak jsem si myslela. Ve vztahu jsem podcenila komunikaci. Petrův názor jsem si sice vyslechla, ale stalo se tak příliš pozdě na to, abych s tím ještě něco mohla udělat," uzavírá své vyprávění.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..