Kdy je nejideálnější čas na dítě, v 20, 30, 40 letech? Odborníci se shodují v jednom

Toužíte po miminku a nejste si jistá, zda je ten správný čas? Odborníci se shodují v tom, kdy je na to z biologického i psychologického hlediska, žena nejvíce připravená.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ano, je nám to jasné. Biologické hodiny každé z nás jsou nastaveny jinak. Kdy je však nejvhodnější čas založit rodinu? Existuje však vůbec ideální věk na mateřství? Víme, fenomén matek v zralejším věku je stále běžnější záležitostí. No v dnešní době v tom odborníci mají jasno.

Limity se ztrácejí

Určitě to velmi dobře znáte. V 20ce máme energie na rozdávání, v 30ce je to něco náročnější a 40ce již velmi dobře známe své limity. Zároveň se ve zralejším věku stáváme jakési pohodlnější a vyhovuje nám jistá míra komfortu, na kterou jsme si zvykly. Kdy se tedy stát mámou a třeba to vůbec řešit? Z lékařského hlediska je ideální otěhotnět poprvé v rozmezí 18-27 let. 27 let se považuje za horní hranici, pak nastávají tři roky jakési tolerance a od 30-tky začíná naše tělo stárnout. Je tam větší pravděpodobnost, že vaše touha po miminku a jejím naplnění bude trvat o něco déle. To říká naše tělo a matka příroda.

Nepřehlédněte: Nejvíce milionářů se prý rodí v tomto znamení zvěrokruhu: Mezi ostatními vynikají těmito vlastnostmi

Avšak z psychologického hlediska, je například žena po čtyřicítce mnohem vyspělejší a dokáže zvládnout i jakýkoliv nátlak okolí."Stejně je mnohem klidnější a vyrovnanější", tvrdí klinický psycholog Mgr. Martin Miler. Takže jak vidíte, každá mince má dvě strany. Avšak i odborníci našli mezi tímto kompromis a odhalili nejvhodnější věk na miminko.

Nejvhodnější je to v tomto období

Samozřejmě je rozdíl zda jste prvorodička, nebo čekáte druhé dítě. Nicméně jedno je jisté. Přírodu nedokážeme oklamat. Proto podle odborníků, by měly mít ženy první dítě maximálně do 35 let zatímco u mužů se tato hranice posouvá na 40 let. Po této věkové hranici, totiž hrozí různé zdravotní rizika, jednak pro plod, ale i pro samotnou rodičku. A právě 35, je považováno za ideální i z psychologického hlediska. "Ženy jsou klidnější, vědí co chtějí, mají již jasno v prioritách a mají většinou dobře rozjetou kariéru. Proto je nic netáhne, co nejdříve opět do práce a mohou si mateřskou plnohodnotně užívat. Navíc vyrovnaná máma je pro dítě velmi důležitým aspektem, v rámci jeho dalšího vývoje," uzavírá Miler. Jak je to s vámi? Měly jste dítě dříve, později, zda zapadá do tabulek?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..