Na moje 35. narozeniny mě čekalo opravdu zvláštní překvapení: Toto bych od nejbližší osoby tedy nečekala

Adéla nikdy nijak speciálně neoslavovala narozeniny. No na jedny nezapomene do konce života. Postarala se o to její máma. Udělala věc, kterou by ani ve snu nečekala.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Adéla nikdy neměla s mámou příliš ukázkový vztah. Celý život si k sobě nějak hůře hledaly cestu. Změnil to až jeden zásadní moment po 35. letech.

Mohlo by vás zajímat: Bratrova milenka nám zničila rodinu: Její chování takhle poznamenalo naši budoucnost

City byly u nás doma tabu, podstatný byl výkon

"Moje máma byla vždy velmi přísná. Od dětství měla na mě opravdu velké nároky. Musela jsem být vždy perfektní ve škole, mít dobré známky, později končit výšku s vyznamenáním a zlatým diplomem a vedle toho výborně vařit i péct. Nebylo to tak, že by máma doma nic nedělala. Právě naopak. Sama byla obrovská perfekcionistka a ve všem chtěla být vždy dokonalá. Ačkoli si to neuvědomovala, velmi mi tímto chováním ubližovala. Nicméně jsem nikdy nesebrala odvahu říct jí to nahlas. O citech se u nás doma příliš nemluvilo. Máma mi nikdy neříkala, že mě miluje, že jsem pro ni důležitá, že jí na mně záleží. Mnohokrát jsem to však potřebovala slyšet," začíná své vyprávění Adéla.

Čtěte také: Dcera se mi nikdy s ničím nesvěřila: První těhotenství ji natolik změnilo, že udělala něco, co bych nikdy nečekala

V tomto nastavení žila Adéla celý život. Proto nebylo vůbec překvapením, když se chtěla co nejdříve osamostatnit. Během výšky odešla na internát a doma nebývala prakticky od 19 let. No nároky své mámy musela plnit i na dálku. Každý den jí volala, kontrolovala ji, snažila se ji ve všem usměrňovat. Bylo to pro ni velmi důležité. Jednoduše mít dokonalou dceru, bylo jejím životním posláním. Jen jaksi zapomínala na to, že její dítě není robot a potřebuje zažít i pocit uznání a pochvaly. Všechno nabralo jiný spád až po 35 letech. Na Adéliny narozeniny.

Toto jsem od ní opravdu nečekala

"Vůbec jsem si nepotrpěla na nějaké oslavy a dárečky. Jako malá jsem vždy dostávala velmi praktické a edukativní dary, které mě měly rozvíjet. Nikdy nic jen tak pro potěšení. Moje oslavy byly spíše mámininou prezentací vaření a pečení. Všichni byli okouzleni jejími kulinářskými schopnostmi a ji to posouvalo do jiné dimenze." Právě proto, když se rozhodla Adéla oslavit svých 35 let po svém, ani na ni mámu nevolala. Chtěla to malé, komorní v kruhu přítele a kamarádů. No její máma udělala něco, s čím Adéla ani ve snu nepočítala.

Mohlo by vás zajímat: Otec mi dal do života tuhle dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

"Těsně před půlnocí, když jsem šla sfouknout svíčky na dortu se objevila ve dveřích. Slzy jí tekly po tváři a první co řekla bylo - miluji tě, promiň. Na rukou držela růžovou panenku, po níž jsem jako malá holčička šíleně toužila, ale nikdy jsem ji nedostala, neboť v ní máma neviděla přínos. Přiznám se, že jsem byla v šoku. Toto jsem od mé mámy nikdy nečekala. Konečně mi po těch letech projevila nějaké city. Ten moment změnil všechno. A my dvě jsme si začaly k sobě hledat znovu cestu ... "

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..