Jednoduchá věc, kterou můžete zvýšit inteligenci svého dítěte: Na toto často zapomínáme, tipnete si, co to je?

Nový výzkum, který se soustředil na batolata, přišel se zajímavými závěry. Tipnete si, co by měli jejich rodiče s nimi praktikovat od tak útlého věku, aby rozvíjely jejich inteligenci? Možná vás to až tak (ne) překvapí.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Tato jednoduchá činnost je prý nejúčinnější

Každý rodič se rád pyšní tím, jaké je jeho dítě šikovné a moudré od útlého věku. Maminky si mezi sebou říkají, co se svou ratolestí praktikují a co všechno už umí a podvědomě se porovnávají, tomu se málokteré vyhnou. Nejnovější výzkum, o kterém informoval internetový portál healthline.com, učiněný v této oblasti s batolaty poukázal na jednu konkrétní činnost, kterou byste měli se svými dětmi dělat nejčastěji. Je jí mluvení. Právě tak jednoduchá věc, jakou je mluvení ke svému dítěti, mu pomáhá nejen zlepšovat jeho slovní zásobu.

Mohlo by vás zajímat: Iniciály vašeho jména a příjmení odhalí, jaká jste osobnost: Vždy převáží toto písmeno!

Vliv na neverbální dovednosti

Výzkumníci z New Yorku také zjistili, že počet slov, které děti vnímají od útlého dětství nezlepšuje jen jejich slovní zásobu a jazykový vývoj, posun, ale může také přispět k rozvoji neverbálních dovedností, jakými jsou uvažování, numerické porozumění a uvědomění si tvaru předmětu.

Jako rodiče jdeme příkladem

O výhodách vyprávění si s dětmi mluví také odbornice oslovena pro zmíněný internetový portál, která poukazuje na toto: "Když dítě vyrůstá v prostředí bohatém na jazyky, formuje se jeho způsob, jakým rozumí, dívá se na jazyk a používá jazyk. Jako rodiče jdeme příkladem a naše děti přirozeně vyvíjejí stejné metody a používání jazyka, dokonce i ve velmi mladém věku."

Čtěte také: Svou krásou si podmanila celý svět: Tato osmiletá holčička se stalo hvězdou internetu i díky tomuto!

Záleží také na obsahu slov

Další věc je, že záleží i na obsahu slov, jaké rodiče volí v komunikaci se svou ratolestí. Výzkumem se zjistilo i to, že dítě rozvíjí své neverbální schopnosti ještě tím více a lépe, čím více "dospěláckých slov" rodič v mluvení s ním používá. To by měli možná mít na paměti všichni ti rodiče, kteří používají tzv. „šišlavou“ komunikaci směrem ke svému dítěti. Čili se přizpůsobují jejich dětské řeči.

Nepřehlédněte: Kde najít au pair na hlídání dětí a jak si nastavit čas vedle práce, abyste nebyla „špatná“ matka?

Čím více slov, tím lepší vztah

Výzkumem se nepřímo zjistilo i to, že je možné, že rodiče, kteří si povídají se svými dětmi více, budou také více reagovat na své děti a budou s nimi pozitivním způsobem spolupracovat. Další oslovený odborník na margo tohoto dodává: "Když jsou rodiče vnímaví a povzbuzují své děti, aby se vyjadřovaly, v podstatě vytvářejí prostředí, ve kterém děti vědí, že jsou vyslyšeny a chápou, že mají schopnost ovlivňovat pozornost druhých pozitivně."

Tato slova ne

Zajímavostí je i fakt, že podle výzkumu se za relevantní slova, která rozvíjejí inteligenci dítěte nepovažují ty, které dítě slyší z rádia nebo televize. "Na to existují i další studie, které potvrzují, že tato slova v inteligenci dítěte nemají žádný význam. Ta správná slova na inteligenci musí pocházet od živých bytostí, lidí v daném domácím prostředí dítěte, kteří s ním komunikují pravidelně, mají na ně vliv ... Nic, co by vaše malé dítě mohlo sledovat na aplikaci, není skutečně vzdělávací nebo tak prospěšné jako živé interakce, které od vás může získat," dodává oslovený odborník na závěr.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..