Nejznámější svatební mýty a pověry: Co vám ve váš svatební den přinese smůlu a co štěstí?

Tradiční svatba je spojena s velkým množstvím zvyklostí a tradic. Mnohé z nich se dodržují i dnes. Pokud i vy patříte k pověrčivým lidem, na tyto detaily při přípravě svého velkého dne nezapomeňte.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Svatba patří k nejdůležitějšímu dni v životě každého člověka. Všichni, ale především nevěsta doufají, že všechno dopadne podle představ a svatba bude tak říkajíc dokonalá. Přestože se jen málo lidí přizná k tomu, že věří pověrám, právě mnohdy tyto mýty rozhodnou o orgnaizaci svatby či o jejím termínu. Před pověrami a smůlou v manželství máme zkrátka respekt.

Nepřehlédněte: Nejvíce milionářů se prý rodí v tomto znamení zvěrokruhu: Mezi ostatními vynikají těmito vlastnostmi

Pozor na svatební šaty

Nevěsta má mít ve svůj svatební den oblečené bílé šaty, které symbolizují čistotu srdce budoucí nevěsty. Tuto tradici založila anglická královna Viktorie, která si ve svůj svatební den 10. února 1840 oblékla bílé saténové šaty, které se do té doby považovaly za nevhodné, protože byly údajně až příliš jednoduché. Další tradicí než bílé šaty má stará známá pověra, že ženich nesmí vidět nevěstu ve svatebních šatech dříve, než se setkají před oltářem. Přináší to prý smůlu. Smůlu přinášejí údajně i sandálky s otevřenou špičkou, přes které vám unikne požehnání a blahobyt či to, pokud případnou dírku na vašich svatebních šatech místo zašpendlení, zašijete.

Počasí v den "dé"

Jakkoliv dlouho budete svatbu plánovat, počasí nenaplánujete. Pověry jsou však k počasí shovívavé a ani tu největší bouři si s negativními důsledky na manželství nespojují. Překvapivě i bouře je na svatbě vítaná, neboť po ní následuje duha, která zaručuje vášnivou a dlouhotrvající lásku. Déšť je zárukou štěstí, slunce zase slibuje pohodový a harmonický vztah.

Přečtěte si také: Úspěšná Katarína Král: Jak docílit, aby se lidé zajímali o lokální značky

Ošemetný termín svatby

Říká se, že květen je lásky čas. Řídíce se tímto příslovím, právě tento měsíc by měl být tím nejvhodnějším na oslavu lásky, kterou je svatba. Pověry našich předků však protiřečí. Po svatbě v květnu prý láska odletí stejně jako květiny z třešní. Tento mýtus se nejvýraznějším způsobem přetavil do svatební praxe Čechů a Slováků, protože stále platí, že v květnu se koná nejméně svateb.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..