Zhubněte díky Ayurvedě 5 kilo během 7 dní: Nebudete hladovět a navíc se to pozitivně odrazí i na vaší pleti

Pokud chcete shodit nějaké to kilo, avšak přirozeně a zároveň zdravě, bez zbytečného zatěžování organismu, víme jak na to. Nechte se inspirovat jedinečnými tipy, které jsou založeny na Ayurvedě.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ayurvéda se stává v našich zeměpisných šířkách stále populárnější a nachází si mnohem více příznivců než kdysi. A my se opravdu nedivíme. Přináší s sebou řadu zdravotních benefitů a dokonce je to i ideální volba při formování postavy a hubnutí.

Nepřehlédněte: Olej z černých semínek je nový jablečný ocet: Detoxikuje organismus a pomáhá udržet zdravou váhu

Stravování v duchu ayurvédy

Ayurvédské stravování je opravdu jedinečné a unikátní. Vnímá totiž člověka jako celek, nezaměřuje se jen na jídlo, ale zkoumá energetické dráhy jednotlivce. Protože pokud ty nejsou v rovnováze, vznikají různá onemocnění a nepřiměřeně nabíráme na hmotnosti. Jako první byste měly zjistit, který typ podle ayurvédy jste a na základě toho zjistíte, jak opravdu v průběhu týdne můžete shodit až 5 kil. Nebojte se, tentokrát to půjde bez sportu, jen změnou jídelníčku a to za vyzkoušení stojí, no ne?

Váta - Tito lidé jsou štíhlejší a útlejší. Milují výzvy, s radostí a nadšením se vrhají do nových projektů, ale zároveň velmi rychle mění své nálady a postoje. Energie mají jeden den na rozdávání no vzápětí jim značně chybí.

Pitta - Charakteristickým znakem pro tento typ je střední postava, s přiměřenými křivkami. Pokud patříte do této kategorie, tak milujete sladké, kávu a studené nápoje. Máte smysl pro pořádek, ale zároveň jste velmi soutěživí a ambiciózní.

Kapha - Tento typ lidí je zavalitější a silnější postavy a dokonce mají sklon k obezitě, pokud si jídelníček nehlídají. Vystihuje je pomalost, nikam nespěchají. Než udělají jakékoli rozhodnutí, velmi dlouho nad ním přemýšlejí.

Nepřehlédněte: 5 kroků jak omezit cukr zejména v létě: Takto nejen zhubnete, ale uděláte něco pro svou pleť i zdraví

Pokud jste zjistily ke kterému typu patříte, podívejte se, které potraviny jsou pro vás nejvhodnější. Když je budete jíst týden, uvidíte velkou změnu na své postavě i pokožce. Věřte, že se to odrazí na vás po každé stránce. Samozřejmě v tom nejlepším.

Tyto potraviny jsou pro vás nejvhodnější

Váta - Kravské a kozí mléko, sýry, jogurty, z ovoce jen pomaranč, banány, třešně, maliny, broskve, meruňky, meloun, ananas a mango. Co se týče zeleniny, měla by v ní být zastoupena dýně, mrkev, čevená řepa, brambory, okurky, chřest, či zelená fazolka. Z obilovin si můžete dát ovesné vločky a rýži.

Pitta - Doporučuje se, abyste se mléčným výrobkům prioritně vyhýbaly. Občas si můžete dát máslo, smetanu, či nějaký měkký sýr. Z ovoce volte zejména jablka, pomeranče, mandarinky, hrušky, ananas, meloun, fíky, datle, hrozny, mango. Ze zeleniny sáhněte po brokolici, květáku, různých klíčcích, salátech, hrášku, cuketě, paprice, či zelí. Z obilovin je pro vás vhodná pšenice, ječmen, rýže Basmati a ovesné vločky.

Kapha - Z mléčných věcí si dejte jen kozí mléko nebo sójové. Ovoce byste měly jíst také jen v malém množství a to jablka, hrušky, meruňky, broskve, granátová jablka, či sušené rozinky. Při zelenině je nejvhodnější, pokud si ji připravíte na páře. Doporučuje se brokolice, zelená fazolka, klíčky, zelí, cibule, česnek, pór, salát, ředkvičky, mrkev, hrášek, chřest, brambory, špenát, paprika. Z obilovin je to jen pohanka, ječmen, jáhly a žito.

Nepřehlédněte: Tyto potraviny mohou vyvolat přecitlivělost žaludku: Vyhýbejte se jejich časté konzumaci, abyste žaludek nepřekyselily

Jiným jídlům, které v doporučení podle vašeho typu nenajdete, byste se měly vyhnout. Nejsou totiž pro vás prospěšné. Samozřejmě, občasné zhřešení se nepočítá, ale nemělo by být velmi časté. Tak co, zkusíte to během 7 dní?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..